Galatasarayda hayalleri var

Galatasarayda hayalleri var
Galatasaray'ın genç yeteneklerinden Uğur Uçar'ın dönüşüne az kaldı. Uğur Uçar dönüşü içi tarih verdi.Abone ol

Uzun süren sakatlığının ardından sahalara dönmeye hazırlanan Galatasaraylı futbolcu Uğur Uçar, tedaviyle geçirdiği sürede umutsuzluğa kapıldığını, ancak kulübünün de verdiği büyük destekle iyi duruma geldiğini ifade etti.

Galatasaray Dergisi'nin nisan ayı sayısında, sarı-kırmızılı futbolcuyla yapılan söyleşiye yer verildi.

4 hafta sonra hazırım

Geçen sezon dizinden yaşadığı sa sağlık sektörü seo katlığın ardından, tedaviyle geride kalan 1 yılı aşkın sürede 3 ameliyat geçiren Uğur, Turkcell Süper Lig'in son 3-4 haftasında tam olarak hazır duruma geleceğini kaydetti.

Kendisine, futbolu bırakacak bir durum olmadığının söylendiğini, ancak uzun süren tedavide umutsuzluğa kapıldığını ifade eden Uğur, ''Yaşım gençti. Kulübüm de bana çok destek verdi. Benimle o dönem beş yıllık sözleşme imzaladılar. Teknoloji de çok hızlı ilerliyor. Bunu da bir avantaj olarak gördüm. Umutsuz olduğum günler de oldu. Annemle babamla ne iş yaparım diye konuştuğumu da biliyorum. Üniversite sınavına mı girerim, ne yaparım dedim. Belki bir restoran gibi bir yer açarım diye düşündüm. Kendimi daha kısa süreli bir sakatlığa hazırlamıştım. Bu kadar uzun sürmesi benim umutsuzluk yaşamama sebep oldu'' diye konuştu.

Kondisyon açısından bir sorunu bulunmadığını anlatan sarı-kırmızılı futbolcu, ancak şu anda istediği gibi mücadeleye giremeyeceğini, her hafta daha iyi duruma geldiğini, ilk aylarda yaşadığı sorunları atlattığını belirterek, ''Tahmin ediyorum ki, son 3-4 hafta tam anlamıyla hazır olacağım. Şu anda bütün çalışmalara katılabiliyorum. Son üç aydır her gün salonda ya da sahada çalışıyorum. Bu sakatlık döneminde tedavi ve antrenman kaçırmamak için de genelde tesiste kaldım'' şeklinde konuştu.

Kendisine ''Küçük Kaptan'' dendiği hatırlatılarak yöneltilen ''Kaptanlık vasıfları sende var mı'' şeklindeki soru üzerine, Galatasaray'a kaptan olmanın hedeflerinden bir tanesi olduğunu kaydeden Uğur,şunları kaydetti:Kategori : SPOR