5 yıl sonra 1 oy artırdı

5 yıl sonra 1 oy artırdı
2 bin 631 seçmenin oy kullandığı Akören'de Seçimi, AK Parti ile MHP'nin müthiş yarışına sahne oldu.Abone ol

Konya'nın Akören ilçesinde AK Parti'li Belediye Başkanı Tahir Dinç, MHP'li rakibini 7 oy farkla geçerek yeniden belediye başkanı seçildi.
Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Tahir Dinç, 1088 oy alarak, MHP'li rakibini 7 oy farkıyla geçip belediye başkanı seçildi.
< full gastric bypass turkey br>MHP adayı Selçuk Buğdaycı'nın İlçe Seçim Kurulu'na oyların yeniden sayılması için yaptığı itiraz ise reddedildi.

Belediye başkanlığı görevine yeniden seçilen AK Parti adayı Tahir Dinç, gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimi çok az oy farkıyla da olsa kazanmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Nüfusu az olan yerleşim birimlerinde seçim kazanmanın daha zor olduğunu belirten Dinç, ''Aynı zamanda Akören gibi küçük yerlerde iktidar partisine mensup aday olmak da bir avantaj sağlamıyor. Daha çok adayın kişilik özellikleri, seçmenle ilişkileri ön plana çıkıyor'' dedi.

Seçim sonuçlarını heyecanla takip ettiklerini ifade eden Dinç, ''2004'teki seçimlerde 6 oy farkla seçilmiştim, şimdi en yakın rakibimle aramdaki oy farkını 1 artırmış oldum. Yani aradan geçen 5 yıllık süre içinde seçmenlerimizin tercihinde fazla bir değişiklik olmamış'' dedi.

Hizmete kaldığı yerden devam edeceklerini anlatan Dinç, yaşadıkları en büyük sorunun nüfusun giderek azalması olduğunu, çünkü azalan nüfusla birlikte belediye gelirlerinin de düştüğünü, bu nedenle gelecek dönemde işlerinin daha zor olacağını sözlerine ekledi.Kategori : GÜNCEL