Sivasspor Lucescuyu çıldırttı

  • Ana Sayfa
  • Sivasspor Lucescuyu çıldırttı
Sivasspor Lucescuyu çıldırttı
Milli maçlar nedeniyle lige verilen arayı Antalya'da kamp yaparak değerlendiren lider Sivasspor, Lucescu'nun takımını darmadağın etti.Abone ol

Sivasspor ikinci hazırlık maçında Lucescu'nun takımı Shakhtar Donektsk'yi 4-2 yendi. Maçın sonlarına doğru hakemin üzerine yürüyen Lucescu'yu Sivasspor teknik heyeti sakinleştirdi.

Milli maçlar nedeniyle devre arası kampını Antalya’da sürdüren lider Sivasspor, ikinci hazırlık maçını Ukrayna’nın UEFA Ku oregon seo pası’nda çeyrek finale yükselen takımı Shakhtar Donetsk ile oynadı. Sivasspor karşılaşmayı 4-2 kazandı. Lucescu’nun teknik direktörlüğünü yaptığı Shakhtar Donetsk karşılaşmanın henüz 10’ncu dakikasında Volodymyr Yezersky ile 1-0 öne geçerken, 13’ncü dakikada Ruslan Fomin ile durumu 2-0 yaptı. Sivasspor, 27’nci dakikada Mehmet Yıldız, 30’da Bilica ile eşitliği sağlarken, maçın ilk yarısının bitiş düdüğünden önce de Kamanan ile 3-2’lik üstünlüğe ulaştı.

Güzel futbolunu ikinci yarıda da sürdüren Sivasspor, 55’nci dakikada Kamanan ile 4-2 öne geçti. Maçın son dakikalarında Shakhtar'ın penaltısını vermeyen hakemin üzerine yürüyen futbolcular ve Lucescu, maçın yaklaşık 5 dakika duraklamasına neden oldu. Ardından Sivasspor teknik heyetinin müdahalesi ile maç 5 dakikalık gecikmeden sonra yeniden başladı ve müsabaka 4-2 Sivasspor lehine tamamlandı.

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Sivas’taki kötü hava şartlarına rağmen, Antalya’da oldukça güzel bir havada çalıştıklarını söyleyerek, “Sakat oyuncularımız Hayrettin ve Faruk gibi isimler tekrar aramıza döndü. Kamanan ve Balili de açıklarını kapatıyor. Ligde zaman zaman düşüklükler yaşamıştık, ama onları telafi etme ve kendimizi tekrar gözden geçirme adına oynadığımız iki hazırlık maçı bize iyi geldi. Özellikle Shakhtar gibi güçlü bir takımla oynamak bizlere tecrübe kazandırdı” dedi.Kategori : SPOR