Milli Takım hazırlıklarını sürdürdü

  • Ana Sayfa
  • Milli Takım hazırlıklarını sürdürdü
Milli Takım hazırlıklarını sürdürdü
2010 Dünya Kupası Elemeleri 5. Grup'ta Çarşamba günü Ali Sami Yen Stadı'nda İspanya ile karşılaşacak olan A Milli Futbol Takımı, hazırlıklarını sürdürdü. Abone ol

Ali Sami Yen Stadı'nda ilk 15 dakikası basına açık olarak gerçekleştirilen antrenmanın bu bölümünde Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, futbolcularla saha ortasında bir toplantı yaptı.
Antrenmanı Türkiye Futbol Federasyonu(TFF)Başkanı Mahmut Özgener ve TFF Başkanvekili Lütfi Arıboğan da takip etti.

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Federasyon Başkanı Mahmut Özgener, grubun e texas seo n iyi takımı olarak nitelediği İspanya ile karşılaşacağımızı hatırlatarak, "Çok önemli bir maça çıkacağız. Futbol adına çok keyifli bir maç olacak. Bu karşılaşmada taraftar desteğine çok ihtiyacımız olacak. Onlardan ricam, maçın sonuna kadar bizleri sabırla en iyi şekilde desteklesinler. İnşallah gönlümüzden geçen sonucu alırız." diye konuştu.

"BEN GRUPTAN ÇIKMA YÖNÜNDE BİR ENDİŞE TAŞIMIYORUM"

Bir soru üzerine Özgener, İspanya'nın dünyanın önemli milli takımlardan bir tanesi olduğunu kaydederek, "Bizim takımımızın da çok üst düzey bir takım olduğunu düşünüyoruz. En büyük temennim iyi bir netice ile maçı tamamlamak. Grupta ikincilik için Bosna, Belçika ve Türkiye var; bizim bu iki takımla da maçlarımız olacak. Ben gruptan çıkma yönünde bir endişe taşımıyorum. Ama öncelikle İspanya maçını geçmemiz lazım; sonrasında bunları konuşmamız gerekiyor." şeklinde konuştu.

Taraftardan bir ricası daha olduğunu söyleyen Özgener, "İspanya'da her ne kadar bizim milli marşımız ıslıklandıysa da biz onlara saygı göstermemiz gerekiyor. Ayrıcalıklı bir taraftar olduğumuzu göstermemiz gerekiyor." ifadelerini kullandı.

PRİM KONUSU

Futbolculara ne kadar prim vaat edildiğinin sorulması üzerine Özgener, bu konuların artık gündeme getirilmemesi gerektiğini dile getirerek, "Bu konuyu artık gündeme getirmeyin. Bu konunun gündemimizde olmadığını defalarca söyledik. Primi düşünen yok, herkesin düşüncesi İspanya maçı ve herkesi mutlu edecek bir sonuç." diyerek sözlerini tamamladı.

Bu arada Özgener, bugün Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ın milli takımın İspanya ile Ali Sami Yen Stadı'nda oynayacağı karşılaşmaya gelmeyeceğini açıklaması konusunda konuşmaktan kaçındı.
Kategori : SPOR