Yazıcıoğlu için Sivasta sela

Yazıcıoğlu için Sivasta sela
Helikopter kazasında yaşamını yitiren BBP Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu için memleketi Sivas'ta sela verildi. Abone ol

Helikopter kazasında yaşamını yitiren BBP Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu için memleketi Sivas'ta sela verildi.

Geçtiğimiz çarşamba günü Yazıcıoğlu ve beraberindeki google seo 5 kişiyi taşıyan helikopter, Kahramanmaraş mitingi dönüşünde düşmüştü. Olayda kurtulan olmadı. BBP Lideri Yazıcıoğlu'nun dava arkadaşları BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı ve Belediye Meclis Üyesi Adayı Murat Çetinkaya bugün düzenlenen törenle toprağa verildi. Aynı helikopterde bulunan İHA Muhabiri İsmail Güneş'in cesedine ise bugün öğle saatlerinde ulaşıldığı açıklandı.

Yarın Ankara'da toprağa verileceği duyurulan BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu için, akşam saatlerinde Sivas'taki bütün camilerden sela okundu. Selanın ardından müezzin, "BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi yarın Ankara Kocatepe Camii'nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecektir. Dost ve akrabalarına duyurulur." anonsunu yaptı.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun cenazesi, TBMM'de yapılacak devlet töreni ve cenaze namazının ardından Mehmet Akif'in İstiklal Marşı'nı yazdığı Taceddin Dergahı'nda defnedilecek.Kategori : POLİTİKA