Pilot Kaya İstektepe toprağa verildi

  • Ana Sayfa
  • Pilot Kaya İstektepe toprağa verildi
Pilot Kaya İstektepe toprağa verildi
Yazıcıoğlu'nun da hayatını kaybettiği düşen helikopterin pilotu Mustafa Kaya İstektepe'nin cenazesi, İstanbul'da toprağa verildi.Abone ol

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da hayatını kaybettiği düşen helikopterin pilotu Mustafa Kaya İstektepe'nin cenazesi, İstanbul'da toprağa verildi.

İstektepe'nin dün İstanbul'a getirilen cenazesi için Bahçeşe sağlık seo hir Camisi'nde öğle vakti cenaze namazı kılındı.

Törene katılan İstanbul Valisi Muammer Güler, seçim çalışmaları öncesinde yaşanan bu olayın Türkiye'nin gündemine adeta bomba gibi düştüğünü söyledi.
Milletçe yaşanan bu olayın üzüntüsünü paylaştıklarını dile getiren Güler, pilot İstektepe'nin deneyimli olmasına rağmen maalesef böyle bir elim kazanın yaşandığını ifade etti.

Vali Güler, İstektepe'nin ailesine ve yakınlarına Allah'tan sabır diledi.

Çalışma arkadaşı Sakıp Çetinkaya da İstektepe'nin çok iyi bir insan olduğunu ve kendi çevrelerinde onu örnek aldıklarını söyledi.

Törende, İstektepe'nin annesi Hayriye, eşi Elçin ve çocukları Murat ile Ayşegül İstektepe'nin gözyaşlarına hakim olamadıkları görüldü.

Namazın ardından yakınlarının omuzunda bir süre taşınan İstektepe'nin cenazesi, daha sonra Bahçeşehir Hoşdere Mezarlığı'nda toprağa veridi.

Törene, Vali Güler'in yanı sıra Ankara'dan Kara Havacılık Komutanı Tümgeneral Ahmet Tamer Büyükkantarcıoğlu, İstektepe'nin ailesi, yakınları, askeri ve çalışma arkadaşları katıldı.Kategori : GÜNCEL