Microsofttan dev burs imkanı

Microsofttan dev burs imkanı
Microsoft, Türk öğrencilerine uluslarası alanda 33 bin eoruluk burs imkanı sunuyor.Abone ol

Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft, Türk öğrencilerine bilgi teknolojilerinde uluslararası başarılara imza atma imkanı sunuyor. Microsoft bilişim ve bilişimle kesişen bilimsel araştırmalarda seçilen projelerde doktora yapan öğrencilere yılda 33 bin Euro burs verecek. Kazanan projelerin sahipleri Microsoft’un ABD’deki merkezinde staj da yapabilecek.

Microsoft’tan yapılan yazılı açıklamada, Microsoft’un dünya çapında sadece Avrupa’ya ve Türkiye’nin de içinde bulunduğu Orta Doğu-Afrika bölgesinden birkaç ülkeye sunduğu, 2008 yılı Microsoft Doktora Araştırma Bursu için başvuru koşullarının açıklandığı bildirildi.

8 FARKLI ALANDA
Bursun sadece bilişim ve bilişim ile diğer bilimlerin kesiştiği al mini gastrik bypass anlarda yapılan araştırmaları kapsadığı, seçilen projelere, en fazla 3 yıla kadar yararlanılabilen ve her yıl en fazla 33 bin avroya kadar çıkabilen doktora bursu verileceği, araştırmacının, birlikte çalıştığı üniversitenin kriterlerini karşılamaya devam etmesi durumunda, bursun her yıl otomatik olarak üniversiteye ödeneceği, buna ek olarak her araştırmacıya seçilmiş programların yükleneceği bir dizüstü bilgisayar verileceği kaydedildi.

MICROSOFT’TA STAJ
Açıklamada, araştırmacıların, doktoralarını tamamlarken, İngiltere’nin Cambridge kentindeki Microsoft Araştırma Merkezi’nde (Microsoft Research Cambridge) yaz okuluna giderek, bir dizi akademik sunuma katılabilecekleri ve özel bir konferansta, çalışmalarını Microsoft araştırmacıları ve Cambridge akademisyenlerine sunma fırsatı bulabilecekleri ifade edildi. Microsoft Araştırma Merkezi’nin seçtiği bazı araştırmacılara Microsoft laboratuvarlarında stajyerlik verilebileceği, seçilen araştırmacıların, bir Microsoft ekibine dahil olarak ayrı bir proje üzerinde çalışacakları ve burslarına ek olarak stajları için de ödeme alacakları bildirildi.

Açıklamada, burs için başvuruların 26 Eylül 2007 tarihine kadar sadece danışmanlar tarafından çevrimiçi (online) olarak, http://microsoft.redwhale.com bağlantısından yapılabildiği belirtildi.

HANGİ ALANLARDA BURS VERİLECEK

MICROSOFT Doktora Bursunun verildiği araştırma alanları ise şöyle sıralandı:

Computational Biology (Bilişimsel Biyoloji)
Computational Ecology and Environment Science (Bilişimsel Ekoloji ve Çevre Bilimleri)
Computer - Mediated Living - including Integrated Systems Sensors and Devices, and Socio Digital Systems (Bilgisayar Aracılığıyla Yaşam - Entegre Sistemler
Algılayıcılar ve Araçlar Sosyo - Dijital sistemler dahil olmak üzere)
Constraint Reasoning (Kısıta Bağlı Akıl Yürütme)
Machine Learning and Perception - including Applied Games, Computer Vision, Information Retrieval, Machine Learning (Makine öğrenmesi ve Algı - Uygulama Oyunları, Bilgisayar görüşü, Bilgi Alımı ve Makine Öğrenmesi dahil olmak üzere),
Natural Computation (Doğal Bilişim)
Programming Principles and Tools - including security (Programlama İlkeleri ve Araçlar - güvenlik dahil olmak üzere)
Systems and Networking - including Distributed Systems
Networking and Operating Systems (Sistemler ve Ağ Oluşturma - Dağıtımlı sistemler, Ağ oluşturma ve İşletim Sistemleri dahil olmak üzere).Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ