Hem liderlik hem de ikincilik gitti

  • Ana Sayfa
  • Hem liderlik hem de ikincilik gitti
Hem liderlik hem de ikincilik gitti
Fransa Ligi'nde şampiyonluk kovalayan PSG, büyük bir fırsatı elinin tersiyle itti. Liderlik ve ikincilik koltuğu da gitti.Abone ol

Şampiyonluklara ambargo koyan Lyon'un Auxerre'e yenilmesinin ardından liderlik şansını yakalayan PSF, kendi sahasında güçlü Marsilya'ya yenilince hem lider yerel seo liği kaçırdı hem de elindeki 2.'lik koltuğunu kaptırdı !..

Zenden'in 24. dakikadaki golüyle yenik duruma düşen PSG, 43'te Giuly ile beraberliği yakaladı. 53. dakikada Camara'nın atılmasıyla 10 kişi kalan ev sahibi ekip; 2 dakika sonra Kone'nin attığı golle de yeniden yenik duruma düştü.

Marsilya rakibinin eksik olmasını da iyi değerlendirdi ve 61. dakikada Cana ile durumu 3-1 yaptı. Karşılaşma konuk ekibin 3-1 üstünlüğüyle sona erdi. Bu arada PSG'de Mateja Kezman 90 dakika yedek bekledi. Kezman'ın ligde henüz 1 golü bulunuyor.

Lider Lyon'un yenilmesiyle zirveyi ele geçirme şansını yakalayan PSG, fırsatı da tepmiş oldu. Lyon 53 puanla liderliğini sürdürürken; PSG'yi yenen Marsiyla 52 puan ve averajla 2. sıraya çıktı. Aynı puana sahip PSG ise 3. sıraya indi. Bir diğer şampiyonluk adayı Bordeaux ise 50 puanla 4. sırada yer alıyor.Kategori : SPOR