AKPli vekil ile vali birbirine girdi

  • Ana Sayfa
  • AKPli vekil ile vali birbirine girdi
AKPli vekil ile vali birbirine girdi
Konya'da vali ile vekil birbirine girdi. Tansiyon yükselince araya Konya Büyükşehir Belediye Başkanı girdi.Abone ol

Merkez Valisi Muammer Muşmal ve AKP Konya Milletvekili Özkan Öksüz, arasında yaşanan tartışma geceye damgasını vurdu. Öksüz, toplantıyı terketmek için Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e işaret etti ancak Akyürek tavırlarıyla tansiyonu düşürdü.

Konya'da Yargıtay Onursal Başkanı Prof. Dr. Sami Selçuk'un katkılarıyla gerçekleştirilen 'Konya değişiyor, gelişiyor, kucaklaşıyor' konul ersag u toplantıya Merkez Valisi Muammer Muşmal ve AKP Konya Milletvekili Özkan Öksüz, arasında yaşanan tartışma damgasını vurdu.

AKP'Lİ VEKİL, VALİYİ KÜRSÜDEN İNDİRMEK İSTEDİ

Kürsüde konuşma yapan Merkez Valisi Muammer Muşmal'ın, "Konyalı 16 milletvekili var. Konyamıza niye sahip çıkmıyorsunuz ? Kaç tane bürokratı yanınızda çalıştırdınız" şeklindeki konuşmasına sinirlenen AKP Konya Milletvekili Özkan Öksüz, tepki gösterdi. Oturduğu yerden kalkan Öksüz, "Konuşan biraz önce konuştu. Ne konuştuysak, yaptık. Bunlar yanlış. Konyalı bürokrata sahip çıkıyoruz. 70'in üzerinde genel müdür ve müsteşarımız var. Arkadaşımız yanlış, konuşuyor. İnsin o kürsüden" diye bağırdı.

'BABAMIN KÜRSÜSÜ'

AKP'li vekilinin tepkisi üzerine Merkez Valisi Muşmal,"Babanın kürsüsü mü?" dedi.

Öksüz'de, "Babamın kürsüsü. Biz siyaset yapmıyoruz. Terk ediyorum burayı" diyerek salondan çıkmak istedi. Öksüz, yanında bulunanlar tarafından sakinleştirilerek yeniden yerine oturturuldu. Konuşmasına devam eden Vali Muşmal, "Arkadaşlar, şimdi burada kimseye hakaret etmiyoruz. Kimseye ithamda bulunmuyoruz. Burada fikirlerimizi söylüyoruz. Ben bu ülkenin şerefle valiliğini yapmış bir insanım. Şu anda da merkez valisiyim. Müsade edin de konuşayım." dedi.

Vali Muşmal, konuşmasını tamamladıktan sonra yerine oturdu. Olayın ardından salonda bulunanlar, programın kuçaklaşma adını taşınıdı hatırlarak, vali ve milletvekilinin kuçaklaşmasını istedi. Programın sunucusunun çağrısı üzerine kürsüye çıkan Vali Muşmal ve Milletvekili Öksüz, tokalaşıp, öpüştü.Kategori : POLİTİKA