DTPli Türkün AKP dileği

DTPli Türkün AKP dileği
DTP lideri Ahmet Türk AK Parti'nin islamiyeti kullandığını öne sürüp ekledi; "Onları yüzde 10'un altına düşürün"Abone ol

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk,  ''Yine bir tarafta İslamiyeti kullanıyorlar. Biz islamiyet'i her zaman yüreğimizde yaşamışız. Kürtler en fazla İslamiyet'e hürmet eden bir halktır, ama biz bunu siyasete alet etmiyoruz'' iddiasında da bulundu.

Partisinin bazı milletvekilleri ile birlikte Elazığ'ın Karakoçan ilçesine gelen ve burada partililere hitap colorado seo eden Ahmet Türk, koruculuğun bir iş alanı olarak görülmesini eleştirerek, ''Buralar için fabrika getirmeliydi, iş alanı kurmalıydı, istihdam yaratmalıydı. Koruculuğu halka sunulan bir nimet gibi göstermek gerçekten büyük ayıp, yakışmıyor'' dedi.

TRT-6 yayınına değinen Türk, Kürtçe televizyona karşı olmadıklarını, Kürtlerin kimliğinin anayasal güvence altına alınması hakkını istediklerini belirterek, ancak bu konuda ikiyüzlü politika yapıldığını parlamentoda grubuna ana diliyle hitap ettiği için kıyametin kopartıldığını savundu.

AK PARTİYİ YÜZDE 10'UN ALTINA DÜŞÜRÜN

DTP Genel Başkanı Türk, sadece belediye başkanlığını istemediklerini, bu bölgede AK Parti'yi ve diğer partileri yüzde 10'nun altına düşürülmesini istediklerini belirtti.

Türk, konuşmasının ardından istifa eden AK Parti Karakoçan belediye meclis üyesi Güner Çelebi'ye rozet taktı. Bu arada, Çelebi, miting sırasında cebinden para çalmak isteyen bir yankesiciyi yakalayarak, polise teslim etti. Çelebi'nin şikayetçi olduğu öğrenildi.

Öte yandan, mitingin sona ermesinin ardından bir grup DTP'li Cumhuriyet Caddesi'nde sloganlar atarak yürüdü. Gruba polisin müdahalesi sırasında küçük çaplı arbede yaşandı.

DTP Elazığ İl Bakanı Baki Yıldırım, Türk'ün rahatsızlanması nedeniyle Kovancılar ilçesi, Yazıkonak beldesi ve Maden ilçesindeki parti programının iptal edildiğini Türk'ün Bingöl'e geri döndüğünü söyledi.Kategori : GÜNCEL