Kocaoğlundan İzmire altyapı sözü

  • Ana Sayfa
  • Kocaoğlundan İzmire altyapı sözü
Kocaoğlundan İzmire altyapı sözü
İzmir'de seçim yarışını önde götüren Aziz Kocaoğlu, kentin altyapısına önem verdiklerini belirterek, "Turist için bu şart" teti. Abone ol

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kent turizminin yaygınlaşması ve turist sayısının artması için altyapıya ağırlık verdiklerini bildirdi.

Büyükşehir colorado seo Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Konyalı İzmirliler Platformu'nun toplantısına katılan Aziz Kocaoğlu, önemli projelere imza attıklarını, Havagazı Fabrikası ve Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nin de kültür sanat turizmi açısından büyük ivme getireceğini belirtti.

Kocaoğlu, gelecek dönem Karşıyaka'da inşa edilecek opera binasının da kentin kuzey bölgesi açısından önemli bir sanat yatırımı olacağını söyledi.

Aziz Kocaoğlu, şunları kaydetti:

''Basmane çukuru tabir edilen alanda kamu yararını 13 bin metrekareden 37 bin metrekareye çıkardık. Yeşildere'den otogara kadar olan yolun kamulaştırılması için çalışmalar yaptık. Buca'da yapılan 578 konutun bu kamulaştırmalarda kullanılması planlanıyor. Tünel çalışmaları biten Üçkuyular-Üçyol metro hattına tepeden açılma sistemi ile iki istasyon daha yapılacak. Kent turizminin yaygınlaşması ve turist sayısının artması için altyapıya ağırlık verdik.''Kategori : GÜNCEL