AKPden istifa etti DTPye geçti

AKPden istifa etti DTPye geçti
Ahmet Türk bugün Elazığ'daydı. Karakoçan ilçesinde AK Parti'den istifa edip DTP'ye geçen Çelebi'ye rozet taktı. Abone ol

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde Ak Parti'den istifa edip DTP'ye katılan Karakoçan belediye meclis üyesi Güner Çelebi'ye rozet taktı.

Partisinin bazı milletvekilleri ile birlikte Elazığ'ın Karakoçan ilçes vermont seo ine gelen ve burada partililere hitap eden Ahmet Türk, koruculuğun bir iş alanı olarak görülmesini eleştirerek, ''Buralar için fabrika getirmeliydi, iş alanı kurmalıydı, istihdam yaratmalıydı. Koruculuğu halka sunulan bir nimet gibi göstermek gerçekten büyük ayıp, yakışmıyor'' dedi.

TRT-6 yayınına değinen Türk, Kürtçe televizyona karşı olmadıklarını, Kürtlerin kimliğinin anayasal güvence altına alınması hakkını istediklerini belirterek, ancak bu konuda ikiyüzlü politika yapıldığını parlamentoda grubuna ana diliyle hitap ettiği için kıyametin kopartıldığını savundu.

KÜRTLER İSLAMİYETE EN FAZLA HÜRMET EDEN HALK

Ahmet Türk, ''Yine bir tarafta İslamiyeti kullanıyorlar. Biz islamiyet'i her zaman yüreğimizde yaşamışız. Kürtler en fazla İslamiyet'e hürmet eden bir halktır, ama biz bunu siyasete alet etmiyoruz'' iddiasında da bulundu.

DTP Genel Başkanı Türk, sadece belediye başkanlığını istemediklerini, bu bölgede AK Parti'yi ve diğer partileri yüzde 10'nun altına düşürülmesini istediklerini belirtti.

AK PARTİDEN İSTİFA EDİP DTP'YE GEÇTİKategori : GÜNCEL