Elektrik faturaları ucuzlayacak!

  • Ana Sayfa
  • Elektrik faturaları ucuzlayacak!
Elektrik faturaları ucuzlayacak!
Kriz için hazırlanan tedbir paketinin içeriği belli olmaya başladı. Pakette elektrik faturalarını indirecek bir uygulama da var. Abone ol

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, ekonomik krize yönelik alacakları önlemler içerisinde elektrik faturasındaki yüzde 2'lik TRT payının kaldırılmasının da yer aldığını belirterek, "TRT'nin yüzde 2'lik payının kaldırılması wyoming seo konusunda Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda görüş birliğine varıldı" dedi.

ELEKTRİKTE TRT PAYI KALDIRILACAK

Bakan Çağlayan, çeşitli ziyaret ve açılışlarda bulunmak üzere geldiği memleketi Muş'ta gazetecilerle Polis Evi'nde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında biraraya geldi. Çağlayan burada yaptığı konuşmada, ekonomik krize karşı hazırlanan tedbir paketi kapsamında girdi maliyetlerinin azaltılmasının önemine işaret etti. Çağlayan, alınacak tedbirler içinde elektrik faturalarındaki TRT'nin yüzde 2'lik payının kaldırılması konusunda Ekonomi Koordinasyon Kurulu'ndaki (EKK) bakanlar arasında görüş birliği bulunduğunu söyledi. Yüzde 2'lik TRT payının toplam enerji faturası içindeki payının yaklaşık olarak 700-800 milyon lira civarında olduğunu belirten Çağlayan, ayrıca TRT payının kaldırılmasıyla ilgili düzenlemenin gelecek günlerde açıklanacak tedbir paketleri içinde yer alabileceğini tahmin ettiğini söyledi. Çağlayan, "Umut ediyorum ki bunun da zamanlamasını en iyi şekilde yapar, ekonomiye katkısını bir an önce sağlamış oluruz" dedi.

MEMURA PARA ÇEKİ VEREBİLİRİZKategori : GÜNCEL