Beldeler kaynak büyük israfıdır

  • Ana Sayfa
  • Beldeler kaynak büyük israfıdır
Beldeler kaynak büyük israfıdır
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ''Beldeleri savunmayalım. Beldelerin tümü kaynak israfından başka bir şey değil'' dedi. Abone ol

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, partisinin Nilüfer İlçe Belediye Başkan adayı Işıl Zeliha Gençoğlu Maydaer ile Görükle beldesinde esnaf ziyaretinde bulunup, vatan kokulu taş daşlarla sohbet etti.

Esnafın sorunlarını dinleyen Çelik, işsiz olduğu için zor durumda kaldıklarını anlatan gençlerle konuştu. Daha sonra bir kahvehaneye giren Çelik'e, burada Görükle'nin belde statüsünden çıkarılıp Büyükşehir Belediyesi'ne bağlanmasından ötürü vatandaşlar eleştiri yöneltti.

Vatandaşlar, Bakan Çelik'e ilçe olmayı beklerken beldelerinin kapandığını, bunun yanlış bir uygulama olduğunu söyledi. Bunun üzerine Çelik, seçim öncesi de olsa beldeleri kapattıklarını belirterek, şöyle konuştu:

''Beldeleri kapatıyoruz. Bu yerler il veya ilçe olur, bunlar daha sonra ele alınacak konular. Buraya hizmetlerin daha düzgün gelmesi gerekiyor. Hemen yarın ilçe olsun diye bir durum yok. Bunlar zamanla olacak şeyler. Ama beldeleri savunmayalım. Beldelerin tümü kaynak israfından başka bir şey değil. Buranın belediye başkanını çağırın, 40 bin kişinin sorununu gelen kaynaklarla çözemez. Buralara doğru düzgün kaynak ve hizmet gelmeli.Kategori : POLİTİKA