Türk öğrenciler dehşet anlarını anlattı

  • Ana Sayfa
  • Türk öğrenciler dehşet anlarını anlattı
Türk öğrenciler dehşet anlarını anlattı
Almanya'da yaşanan dehşetin faturası yükseliyor. Ölenlerin sayısı 17'ye yükselirken bir Türk öğrenci dehşet anlarını anlattı.Abone olAlmanya'da yaşanan saldırıdan yaralı olarak kurtulan birinin daha ölümü ile hayatını kaybedenlerin sayısı 17'ye yükseldi. Saldırgan, polis ile girdiği çatışma sonucunda ölürken çatışma esnasında yoldan geçen iki kişi de öldürmüş!

Hükümet sözcüsü yaptığı açıklamada, 17 kişinin ölümü ile sonuçlanan olaydan dolayı "büyük bir üzüntü" içinde olduklarını bildirdi. Almanya Başbakanı Merkel de yaptığı açıklamada, "Almanya için acı bir gün." dedi. Merkel, hayatını kaybeden çocukların ailelerine baş sağlığ hipnoz ı dilediğini ve dua ettiklerini söyledi. Aile Bakanı Ursula von der Leyen de olayı "yıkıcı" olarak niteledi. Leyen böyle bir olayın tekrarlanmaması için neler yapılması gerektiğini kendilerine sormaları gerektiğini vurguladı.

POLİS, ZANLININ EVİNE BASKIN DÜZENLEDİ

Alman basını, saldırının ardından zanlının evine baskın düzenlediğini yazdı. Bu baskında 18 adet ruhsatlı silah bulundu. Polis, zanlının annesini sorguluyor. Zanlının babasının da tanınan bir işadamı olduğu bildirildi. İsmi Tim K. olarak bildirilen saldırganın okuldan geçen yıl ayrılarak iş için eğitim aldığı belirtildi.

TÜRK ÖĞRENCİLER OLAY ANINI ANLATTI

Saldırının meydana geldiği okulda okuyan Türk öğrenciler olay anını anlattı. Çağlayan Taşkan adlı Türk, saldırının meydana geldiği sınıfın yan tarafında ders gördüklerini belirterek, "5 dakikadır ders görüyorduk. Sonra silah seslerini duydum. Öğretmene silah sesleri geliyordum dedim ama ilk önce inanmadı. Başka bir sınıftan 'ölenler var' diye bilgi verdiler. Biz de korktuk. Kapıları kilitledik. Hemen masaların altına geçtik. Saklandık." dedi. Saldırının yaşandığı sınıfta iki Türk öğrenci tanıdığını belirten Taşkan, "Saldırganın kaçtığını gördüm. Polisler bizden uzaklaşmamızı istedi. Yaralılar vardı." diye konuştu.

Tuğba Yıldız adlı kız öğrenci de "herkes stresteydi ve şoktaydı." dedi. Tuğba'nın babası Osman da olayı şöyle anlattı: "Saldırı sonrası kızım beni telefonla arayıp durumu anlattı. Ben şok geçirdim. Her tarafı kapadıkları için olay yerine gelene kadar 2 saat geçti. Şimdiye kadar böyle bir olay yaşanmamıştı. Saldırgan genç geçen yıl mezun olamamış. O andaki stresi Allah kimseye yaşatmasın."

OKUL SALDIRILAR DAHA ÖNCE DE YAŞANMIŞTI

Erfurt kentinde de Nisan 2002'de benzer bir saldırı meydana gelmişti. Bu saldırıda 13 öğretmen, 2 öğrenci ve bir polis öldürülmüştü. 2006'da da meydana gelen saldırıda 37 kişi öldürülmüştü.Kategori : DÜNYA