Trabzonda Mc Donaldsa saldırı

Trabzonda Mc Donaldsa saldırı
Yasin Hayal'in bomba atarak 6 kişinin yaralanmasına neden olduğu Mc Donalds'a yapılan saldırı bu nedenle kısa süreli panik yaşanmasına neden oldu. Abone ol

Trabzon'da şehrin en işlek caddelerinin kesiştiği alanda bulunan Mc Donalds'a bir kişi, kağıda sarılı taş atarak vitrin camını kırdı. Yıllar önce Hrant Dink cinayeti azmettiricisi Yasin Hayal'in bomba atarak 6 kişinin yaralanmasına neden olduğu Mc Donalds'a yapılan google ads service saldırı bu nedenle kısa süreli panik yaşanmasına neden oldu.

Atatürk Alanı'ndaki Mc Donalds'a akşam saatlerinde henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi saldırıda bulundu. Görgü tanıklarının ifadelerine göre siyah kapüşonlu bir mont giyen uzun boylu bir kişi, poşete sarılı bir taş parçasını Mc Donalds’ın Kahramanmaraş Caddesi’ne bakan tarafındaki camına fırlatarak kaçtı. Sadece maddi hasarın meydana geldiği saldırı sırasında içeride bulunan müşterilerle çevredekiler kısa süreli panik yaşadı.
Olay yerine gelen güvenlik güçleri çevre güvenliği aldı. Mc Donalds’ın çevresinde de güvenlik şeridi oluşturuldu. Alınan önlemleri abartılı bulan firma çalışanları ile polisler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Polisin, çevrede bulunan çok sayıda güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldığı belirtilirken, beyaz bir poşet içine konulan taş parçasının yanında bir de kağıt olması dikkat çekti. Saldırganın kağıda bir mesaj yazmış olabileceği sanılıyor. Ancak soruşturmayı sürdüren polis bu konuda açıklama yapmadı.

Trabzon'da 24 Ekim 2004 tarihinde Atatürk Alanı’nda ancak farklı bir binada bulunan Mc Donalds’a, Hrant Dink cinayeti azmettiricisi olarak tutuklu bulunan Yasin Hayal tarafından düzenlenen bombalı saldırıda 6 kişi yaralanmıştı.Kategori : GÜNCEL