CHPli başkan tahliye oldu

CHPli başkan tahliye oldu
İhaleye fesat karıştırdıkları iddiasıyla 34 gündür tutuklu bulunan CHP'li Altınoluk Belediye Başkanı ile 2 işadamı bugün serbest bırakıldı.Abone ol

Traktör alımına ilişkin bir ihaleye fesat karıştırdıkları iddiasıyla 34 gündür tutuklu bulunan Balıkesir'in Edremit İlçesi'ne bağlı Altınoluk Beldesi Belediye Başkanı CHP'li İsmail Aynur, 2 işadamıyla birlikte tahliye oldu.

3 Şubat 2009 tarihinde, Altınoluk Belediyesiş} n seo new york e gelen Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Belediye Başkanı İsmail Aynur ile ihale komisyonu üyesi 5 belediye çalışanını ‘ihalesiz araç alımı yaptıkları’ gerekçesiyle gözaltına aldı. Aynı zamanlarda işadamı Muzaffer Salon ve ortağı Mehmet Çelik de polis ekiplerince operasyon kapsamında gözaltına alındı. Cumhuriyet Savcılığı'nda yapılan sorgularının ardından Adliye'ye sevkedilen 8 zanlıdan, Belediye Başkanı İsmail Aynur, işadamları Muzaffer Salon ve Mehmet Çelik çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak, Burhaniye Cezaevi'ne gönderildi.

34 gündür tutuklu bulunan Belediye Başkanı İsmail Aynur ve 2 işadamı, bugün Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. İlk duruşmada, suçlamaları kabul etmeyen Başkan Aynur ve 2 işadamı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Tahliye işlemlerinin yapılması için götürüldüğü cezaevinden çıkışta Başkan Aynur'u, yaklaşık 600 kişilik bir partili gurubu alkışlarla karşıladı. Partililerin telkinleri nedeniyle hiçbir slogan atılmazken, Başkan Aynur, 150 araçlık bir konvoyla Altınoluk Beldesi'ne götürüldü. Aynur'un tahliye olduğunu haber alan Altınoluklular, belediye binasına akın etti. Başkan Aynur, bunun üzerine beraberindeki partililerle meydana geçti.Kategori : POLİTİKA