SPye göre seçimlere gölge düştü

  • Ana Sayfa
  • SPye göre seçimlere gölge düştü
SPye göre seçimlere gölge düştü
Saadetli Bekaroğlu, 29 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde vatandaşın düşüncelerini özgürce ifade edemediğini söyleyerek, sağlıklı bir seçim yapılamayacağını iddia etti.Abone ol

Saadet Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Bekaroğlu, ''29 Martta yapılacak yerel seçimlerin düşüncelerin ve kentin sorunlarının özgürce ifade edildiği, vatandaşın sağlıklı seçim yapacağı bir seçim olmadığını'' öne sürdü.

Seçim ça seo company lışmalarını Sultangazi ilçesinde sürdüren Bekaroğlu, ilk olarak partililerle birlikte Demokratik Toplum Partisi (DTP) Sultangazi İlçe Teşkilatı'nı ziyaret ederek, DTP İstanbul İl Başkanı Halil Aksoy ve İlçe Başkanı Naki Engin Yıldırım'la bir süre sohbet etti.

Bekaroğlu, burada yaptığı konuşmada, siyasi partilerin demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olduklarını belirtti.

''29 Martta yapılacak yerel seçimler kadar adaletsiz bir seçim görmediğini'' söyleyen Bekaorğlu, ''imkanlar açısından bakıldığında partiler arasında eşitsizliğin olduğunu'' iddia etti.

''Geçmiş dönemlerde de iktidarların imkanlarını seçimlerde kullandıklarını'' söyleyen Bekaroğlu, ''Ancak bu seçim kadar devletin imkanlarının iktidar tarafından kullanılmasına şahit olmadık. Bir de yerel seçimler olunca belediyeler de kendi imkanlarını kullanıyor. Bu şekilde seçim adaletsiz hale getiriliyor. Bu seçim düşüncelerin ve kentin sorunlarının özgürce ifade edildiği, vatandaşın sağlıklı seçim yapacağı bir seçim değil'' diye konuştu.

Halil Aksoy ise ''Türkiye'nin gerçek bir demokrasiye ihtiyacı olduğunu'' savunarak, ''bugünkü siyasi partilerin demokrasinin gereğini yerine getiremediğini'' iddia etti.

Bekaroğlu ve beraberindeki partililer, daha sonra Sultangazi'deki mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.Kategori : GÜNCEL