Suikast yapılacak 3 çarpıcı isim!

  • Ana Sayfa
  • Suikast yapılacak 3 çarpıcı isim!
Suikast yapılacak 3 çarpıcı isim!
Biri Belediye Başkanı, biri milletvekili, biri de gazeteci... Bu üç isme suikast yapılacağını emniyet de doğruladı. Abone ol

Emniyet, DTP'li Osman Baydemir ile Sebahat Tuncel ve gazeteci Fehmi Koru'ya yönelik suikast istihbaratını doğruladı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, DTP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel ve gazete maryland seo ci-yazar Fehmi Koru'ya yönelik silahlı eylem hazırlığının istihbarat ve terörle mücadele şube müdürlükleri ile Ankara ve Diyarbakır emniyetine bildirdiğini kaydetti.

SUİKAST BİLGİSİ CEVAP YAZISINDA ORTAYA ÇIKTI

'Ergenekon' davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinin, 'davanın sanıkları Muhammet Yüce ve Selim Akkurt'un dinlenen telefon görüşmelerindeki gazetecilere ve siyasetçilere yönelik suikast planlarıyla ilgili herhangi bir idari ve kolluk önlemi alınıp alınmadığı, bu yönde bir soruşturma yapılıp yapılmadığı'na ilişkin İstanbul Emniyet Müdürlüğüne yazdığı yazıya, cevap gönderildi.

Cevap yazısında, İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce çıkar amaçlı bir suç örgütüne yönelik yapılan çalışmalar sırasında, bir kısım örgüt mensuplarının Osman Baydemir, Sebahat Tuncel ve Fehmi Koru'ya yönelik silahlı eylem hazırlığında oldukları yönünde teyide muhtaç bilgiler edinildiği belirtildi.

Yazıda, bilgi edinilmesi ve gerekli çalışmaların yapılması için 5 Ekim 2007 tarihinde istihbarat ve terörle mücadele şube müdürlükleri ile Ankara ve Diyarbakır emniyetine konunun bildirildiği vurgulandı.Kategori : GÜNCEL