3 yıl önceki cinayeti aydınlatan izmarit!

  • Ana Sayfa
  • 3 yıl önceki cinayeti aydınlatan izmarit!
3 yıl önceki cinayeti aydınlatan izmarit!
Tam üç yıl önce baba ve kızını hunharca öldüren katiller yakalandı. Üstelik de içtikleri bir sigaranın izmariti onları ele verdi. Abone ol

Sakarya'nın Söğütlü ilçesinde, 3 yıl önce otomobil içinde silahla vurulup boğazı kesilerek öldürülen kuyumcu ve 2 kızının katil zanlılarını, faillerden birinin hırsızlık için girdiği evde bıraktığı sigara izmariti ele verdi. Öldürülen kızlardan birinin kazağından alınan tükürükteki DNA'nın sigaradaki analizle uyuşması sonucu cinayet aydınlatıldı. Cinayetin azmettiricisinin kuyumcunun iş yeri komşusu olduğu kaydedildi.

Adapazarı Kapalı Çarşı'da kuyumculuk yapan İsmail Bilaloğlu (65) ile kızları Neriman (30) ve Hatice'nin (25), 13 Nisan 2006'da otomobil içinde silahla vurulup boğazı kesilerek öldürülmüştü. Sakarya İl Jandarma Alay Komutanlığı'nca yürütülen soruşturmada katil zanlıları B.Y., G.K., A.D. ve G.B. yakalandı. 3 yıldır sonuç alınamayan cinayeti, öl mikro beton zemin dürülen kızlardan birinin kazağında bulunan tükürük çözdü.

Sakarya'nın Serdivan ilçesinde 1 yıl önce meydana gelen hırsızlık olayında elde edilen bir sigara izmariti, DNA incelemesi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Analiz sonuçlarında sigara izmaritinden elde edilen DNA'nın kuyumcu ve iki kızının öldürüldüğü olayda kazaktan alınan tükürük analizleriyle uyuştuğu belirlendi. Sigara izmaritindeki DNA'nın hırsızlık şüphelisi B.Y'ye ait olduğunu tespit eden polis, bulguları soruşturmayı sürdüren jandarmaya iletti. B.Y'nin telefonunu teknik takibe alan jandarma, cinayete G.K., A.D. ve G.B'nin de karıştığını belirledi. Harekete geçen jandarma, B.Y.'yi İstanbul'da, G.K.'yi Adapazarı'nda, A.D.'yi Kocaeli'de ve G.B.'yi Aydın'da yakaladı. Zanlılara yardım ve yataklık eden şüpheli G.K.'nın annesi D.K., eşi S.K., kardeşi S.A.K. Adapazarı'nda, B.Y.'nin arkadaşı S.Ç. ise İstanbul'da gözaltına alındı. Yardım yataklık suçlamasıyla gözaltına alınan 4 kişi tutuksuz yargılanmak üzere jandarmadan serbest bırakıldı. Diğer 4 zanlı ise jandarmadaki sorgularında cinayeti işlediklerini itiraf etti.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ)'nde sınıf arkadaşı olduğu öğrenilen A.D, G.B ve B.Y'nin Kapalıçarşı'da gümüşçülük yapan G.K'nın müşterisi oldukları ve öldürülen kuyumcu İsmail Bilaloğlu'nun iş yerini soymak için plan yaptıkları öğrenildi. G.K'dan kuyumcu hakkında bilgi edinen A.D., G.B. ve B.Y. 12 Nisan 2006 akşamı iş çıkışında kuyumcunun kullandığı otomobili kiraladıkları otomobille takip etti. Kullandıkları otomobile polis süsü vermek için tepe lambası takan zanlılar, Adapazarı-Karasu kara yolunun Söğütlü ilçesi yakınlarında kuyumcunun kullandığı otomobilin önünü keserek durdurdu. Zanlılar kuyumcu İsmail Bilaloğlu'nu tabancayla direksiyon başında öldürdü. Zanlıların, tabancanın tutukluk yapması sonucu Hatice ve Neriman Bilaloğlu'nu bıçaklayarak öldürdükleri belirtildi. Boğuşma sırasında zanlılardan B.Y'nin boğazına sarılan Hatice Bilaloğlu'nu kolundan ısırdığı kaydedildi. Cinayetin ardından zanlıların aracı su deposu kenarına bıraktıkları, kuyumcu Bilaloğlu'nun üzerinden 400 dolar para ile iş yerini soymak için anahtarı aldıkları ifade edildi. Zanlıların çaldıkları anahtarla muktülün iş yerini soymak için geldikleri sırada bekçinin uyarısı üzerine olay yerinden kaçtıkları belirtildi. Zanlıların ifadelerinde bıçaklayarak öldürdükleri kız kardeşlerin, öldürülmemeleri için kendilerine yalvardıklarını söylediği öğrenildi. Zanlıların cinayeti kuyumcuyu soymak için planladıkları belirtildi.

Öte yandan A.D, G.B ve B.Y'nin cinayeti gizlemeleri karşılığında cinayetin azmettiricisi G.K'dan belli aralıklarla para aldıkları öğrenildi. Jandarmadaki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen 4 zanlı tutuklandı.Kategori : GÜNCEL