Malul erkek çocuklarına müjde!

  • Ana Sayfa
  • Malul erkek çocuklarına müjde!
Malul erkek çocuklarına müjde!
Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu yürürlüğe girdi. Malul erkek çocuklarının da evlenmesi halinde onlara bir müjde var. Abone ol

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası (SSGSS) Kanunu'nun yürürlüğe girmesiyle birlikte malul erkek çocuklarının da evlenmesi halinde aylıklarının kesilmeyeceği öğrenildi.

- Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası (SSGSS) Kanunu Kumlama kumu 'nun yürürlüğe girmesiyle birlikte malul erkek çocuklarının da evlenmesi halinde artık malül erkeklerin aylıkları kesilmeyecek.

2008-2009 yılını kayıt dışı istihdamla mücadele etme dönemleri ilan ettiklerini dile getiren SGK Samsun İl Müdürü Saffet Çalışkan, bu konudaki çalışmalarının sürdüğünü ifade etti. Türkiye genelinde 10 kişinin üzerinde işçi çalıştıran şirketlerin bankalar aracılığıyla maaşlarının ödenmesinin sağlandığını belirten Çalışkan, "Alo 170 hattımızla ilgili ihbarları değerlendiriyoruz. Bu uygulamalara ciddi cezalar var. Kayıt dışı çalışmanın bir hayli azalacağını düşünüyoruz. Bu ülkenin geleceği için bu şart.

Malul kızların aylıkları evlenmeleri halinde kesilmiyordu, artık malul erkek çocuklarının da evlenmesi halinde aylıkları kesilmeyecek. Kendi çalışmalarından dolayı gelir/aylık almaları veya maluliyet hallerini yitirmeleri durumunda aylıkları kesilecektir" dedi.

Kanunda hak sahibi kız çocuklarının çalışmamaları, çalışmalarından dolayı gelir ya da aylık almamalarının yanı sıra evli olmamaları şartının da olduğuna dikkat çeken Çalışkan, bu konuda kız çocukları için herhangi bir yaş şartı getirilmediğini ifade etti.Kategori : GÜNCEL