Yurttan yansıyan seçim havası

Yurttan yansıyan seçim havası
Seçim yarışı son sürat devam ediyor. İzmir adayı iddialı. Mersin'de Levent Kırca rüzgarı vardı... İşte ayrıntılar... Abone ol

Ege'de seçim yarışı heyecanlı geçiyor... İşte bölgeden gelen son haberler...

İZMİR: İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Aziz Kocaoğlu, belediye başkanlığının kazanç kapısı olmadığını belirtti. Aziz Kocaoğlu, Bayraklı'da düzenlenen açık hava toplantısında, bazı adayların seçim kampanyaları için büyük harcamalar yaptığını söyledi.

BURSA: Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve DP adayı Hikmet Şahin, düzenlediği basın toplantısında, belediye gelirlerinin wisconsin seo yasalarla belirlendiğini söyledi.

Belediye başkanının iktidar ya da muhalefet partisinden olmasının bir değişiklik yaratmayacağını belirten Şahin, ''Halkının takdirini ve desteğini kazanmış belediye başkanı, gücünü halktan ve yasalardan alır'' dedi.

MERSİN: AK Parti Mersin Seçim Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Eyiceoğlu, Menteş Mahallesi seçim bürosunun açılışını yaptı, Aslanköy Dayanışma ve Cizreliler derneklerini ziyaret etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin iyi yönetilmediğini savunan Eyiceoğlu, ''birilerinin soygunlarına 'dur' demek için Mersin'e ak belediyecilik anlayışını yerleştirmek istediklerini'' söyledi.

MHP ADAYI TAT: MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mahmut Tat, yaptığı yazılı açıklamada, Toptancı Sitesi esnafıyla bir araya gelerek sorunlarını dinlediğini bildirdi.  Tat, ''Mersin'de her yüz kişiden 25'i işsiz. Her geçen gün yeni iş yeri kapanıyor. Olaylara objektif yaklaşmak lazım. İşsizliğin partisi olmaz. İnsanlar evine ekmek götüremediği zaman toplumsal patlama olur. Biz diyoruz ki gelin hep beraber bu yaraya el atalım. Projelerimizi ortak yürütelim. Büyük Mersin için hep birlikte elimizi taşın altında koyalım.'' dedi.

DSP ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KIRCA: DSP Üsküdar Belediye Başkan adayı, tiyatro sanatçısı Levent Kırca, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Adil Aktay'a destek verdi.

''Bir Başkadır Benim Memleketim'' adlı oyununu sahnelemek üzere Mersin'e gelen Kırca, Fabrikalar Caddesi'ndeki seçim bürosunda DSP adaylarıyla bir araya geldi.

Aktay ve ilçe belediye başkan adaylarıyla Fabrikalar ve Hastane caddelerindeki esnafı ziyaret eden Kırca, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Kırca, daha sonra seçim otobüsüne binerek kentte tur attı.Kategori : GÜNCEL