Çocuklarını alıp askere gitti

  • Ana Sayfa
  • Çocuklarını alıp askere gitti
Çocuklarını alıp askere gitti
Aktif askerlik görevini bitirdikten 4 yıl sonra yeniden askere çağrıldı. Ama iki çocuğu vardı ve bırakacak kimsesi yoktu. Abone ol

ABD'nin Kuzey Carolina eyaletinde, aktif askerlik görevini bitirdikten 4 yıl sonra yeniden çağrıldığı askere, bakacak kimsesi olma kentucky seo dığı için iki küçük çocuğuyla giden kadın için “şerefli terhis” kararı çıktı.

Ordudan gelen görev çağrısının, kocasının iş seyahatleri yüzünden sürekli ev dışında olması sebebiyle geri alınması için bir yıldır mücadele eden Lisa Pagan adlı kadın, tüm başvurularının reddedilmesi üzerine, bırakacak kimse olmadığı için geçen hafta sonu çocuklarını de alarak karargaha gelmişti.

Avukatı tarafından yapılan açıklamada, Pagan hakkında “şerefli terhis” kararı çıktığı ve Pagan'ın bir haftanın ardından evine döndüğü kaydedildi. Avukat, kararın, Pagan'ın 4 ve 3 yaşındaki çocuklarına bakacak kimse olmadığı için çıktığını belirtti.

ABD'de, doğruluk ve sadakatle hizmet etmiş ve ahlak notu yüksek askerlerin ordundan terhis şekline “şerefli terhis” deniliyor.
Kategori : GÜNCEL