Sarıgülün beklediği oy oranı

  • Ana Sayfa
  • Sarıgülün beklediği oy oranı
Sarıgülün beklediği oy oranı
Geçen seçimlerde yüzde 70'e yakın oy alan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, yeni bir rekor kırmayı hedefliyor. Abone ol

Şişli Belediye Başkanı ve DSP'nin yeni dönem adayı Mustafa Sarıgül, geçen seçimlerde yüzde 70'e yakın oy aldığını belirterek, bu seçimlerde bunu egale etmek için çalıştıklarını söyledi.

Sarıgül, Şişli'deki seçim ofisinde düzenlediği basın toplantısında, 29 Marttaki yerel seçimlere ''Sevginiz için varım, Şişli için varım'' sloganıyl mikro beton fiyat a hazırlandıklarını bildirdi.

Kampanya boyunca ilçede gerçekleştirilen eğitim ve sağlık yatırımlarının gönüllüler tarafından vatandaşlara anlatılacağını ifade eden Sarıgül, 29 Marta kadar seçim çalışmalarına 20 bine yakın gönüllü vatandaşın katılacağına işaret etti.

SANDIĞA GİDİŞTE REKOR KIRILACAK

Gönüllülerin ayrıca ''Sarı atkı ve birer Sarıgül''ü evlere bırakacaklarını dile getiren Sarıgül, ''Kampanya kapsamında dağıttığımız sarı renkli atkıların büyük bölümünü bana destek veren gönüllü kadınlar seçim ofisinde kendileri örüyor. Bu arkadaşlarımızın her biri seçim günü 7 seçmeni sandığa götürecek. Böylece Şişli'de seçime katılım oranı bakımından bir Türkiye rekoru kıracağız'' dedi.

Belediye Meclis üyesi adayları içerisinde de kamuoyunun yakından tanığı isimlerin bulunduğunu vurgulayan Sarıgül, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün torunu Hayri İnönü, Fatma Girik'in kardeşi Günay Girik ile mimar Hakan Dalokay'ın da belediye meclis üyeliğine aday olduklarını ifade etti.

''BU SEÇİMDE KENDİMİZLE YARIŞIYORUZ''

Bir gazetecinin yerel seçimlerdeki hedefini sorduğu Sarıgül, ''Geçen seçimlerde yüzde 70'e yakın oy aldık. Bu seçimlerde bunu egale etmek için çalışıyoruz. Yani bu seçimde kendimizle yarışıyoruz. Geçen seçimdeki rekoru kırmadığımız zaman kahroluruz. Bu seçimlerde Şişli'de bir Türkiye rekoru kıracağımızı ümit ediyorum'' diye konuştu.Kategori : GÜNCEL