Terör oyunu CD ortamında

Terör oyunu CD ortamında
Üniversite öğrencileri tarafından sahnelenen ''Terör Oyunu'' adlı tiyatro oyunu, CD ortamına aktarıldı.Abone ol

Sivas Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce terörün ve terör örgütlerinin çirkin yüzünü ortaya koymak amacıyla hazırlanan ve üniversite öğrencileri tarafından sahnelenen ''Terör Oyunu'' adlı tiyatro oyunu, CD ortamına aktarılarak 80 ilin emniyet müdürlüklerine gönderildi.

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 163. Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında geçen yıl ilk kez Atatürk Kültür Merkezi'nde il protokolüne, emniyet personeline ve ailelerine sahnelenen, daha sonra da 10 ayrı seansta kentteki liselerin son sınıflarında eğitim gören Kuvars kum öğrenciler ile öğretmen ve ailelerine gösterilen ''Terör Oyunu'' adlı tiyatro oyunu, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce CD ortamına aktarıldı.

Hazırlanan 200 adet CD'nin, ülke genelinde izlettirilmesi amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı bazı birimlerle 80 ilin emniyet müdürlüklerine gönderildiği bildirildi.

CD'lerin dış yüzüne, oyunu izlerken duygulanan Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun ile futbolcusu Abdurrahman Dereli'nin, rol alan üniversite öğrencileri ve polislerle gösterim sonrası hatıra olarak çektirdiği fotoğraf konuldu.

TERÖRÜN GERÇEK YÜZÜ ORTAYA KONULUYOR

Cumhuriyet Üniversitesi öğrencilerinin rol aldığı 2 perdelik oyunda, terör örgütlerinin gerçek yüzü ortaya konulmaya çalışılıyor.

Oyunda, terör örgütlerinin amaçları, hedefleri, eleman kazandırma yöntemleri, üniversitelerdeki yapılanmaları, ailelere etkileri, örgütün tuzağına düşen gençlerin polis tarafından bilinçlendirilmesi ve topluma kazandırılması gibi konuların anlatılıyor. Ayrıca, örgütten ayrılmak isteyen gençlerin nasıl infaz edildiği, ne tür işkencelere maruz kaldığı, eylemlere nasıl zorlandığı da sergileniyor.

Canlı bomba rolündeki bir genç kız ve örgütün dağ kadrosuna gönderilen bir genç ile diğer örgüt üyesi rolündeki gençlerin polis tarafından yakalanmasının ardından örgütle ilgili itiraflarının da sunulduğu oyunda, terör örgütlerinin amacının toplumda kin, nefret, şiddet ve düşmanlık ortamı yaratmak olduğu vurgulanıyor.

YAKLAŞIK 5 BİN KİŞİ İZLEDİ

Oyunu, Türk Polis Teşkilatının 163. Kuruluş Yıl Dönümü etkinlikleri ile sonrasındaki 10 ayrı seansta, toplam 4 bin 643 kişinin izlediği belirtildi.

Oyunu izlemeye gelenlere, terör örgütlerinin faaliyetleri, eleman kazandırma yöntemleri, ailelerin çocuklarına yaklaşım tarzları ve ailelere düşen görevler konularında bilgilendirici broşürlerin de dağıtıldığını ifade eden yetkililer, oyunun bu ay içinde lise son sınıf öğrencileri ve ailelerine 2 seans halinde sahneleneceğini bildirdiler.Kategori : GÜNCEL