Metro Gökçeki yalvar yakar etti

  • Ana Sayfa
  • Metro Gökçeki yalvar yakar etti
Metro Gökçeki yalvar yakar etti
CHP'nin Ankara adayı Karayalçın rakibi Melih Gökçek'i metrodan vurdu. Karayalçın'a göre metro arkeolojik kazıya döndü. Abone ol

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Karayalçın, Ankara'da devam eden metro çalışmalarının ''arkeolojik kazılara'' dönüştüğünü ileri sürdü.

Karayalçın, yaptığı yazılı açıklamada ''Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Ankara Metrosunu sahip tennessee seo lendiğini'' ifade ederek, bunun Gökçek'in ''ciddi projesi bulunmamasından kaynaklandığını'' savundu.

Gökçek'in hemen her seçim döneminde metroyu bitireceğini söylediğini, bunu başaramayınca da yapılmış metroyu sahiplendiğini ileri süren Karayalçın, ''Sayın Gökçek 15 yılda tek bir metre ray döşedi mi? Ya da metro yapımının hangi aşamalarını gerçekleştirdi?'' diye sordu.

Metronun yapımının, proje hazırlanması, ihalenini yapılması, kredinin bulunması, inşaatın yapılması, vagon, elektromekanik ve sinyalizasyon işleri olmak üzere 5 aşamadan oluştuğunu bildiren Karayalçın, bu aşamaların tümünün kendi belediye başkanlığı döneminde gerçekleştirildiğini belirtti. Karayalçın, şunları kaydetti:

''Bizim dönemimizde metronun fiziki gerçekleşmesi çok büyük ölçüde bitirilerek bizden sonraki döneme bırakılmıştır. Ankara'da bugün yapılan metro çalışmaları arkeolojik kazılara dönüşmüştür. Bitirilemeyeceği anlaşılınca yalvar yakar Ulaştırma Bakanlığı devreye sokulmuştur. Şimdi bakanlığın metroyu yapması beklenmektedir. Daha önce metroyu yapan biri olarak yeni metroların bitirilmesi de bana nasip olacaktır. Bu dönemde Ankara'da dört metro yapacağım. Ankara'nın ulaşım çilesine son vereceğim.''Kategori : GÜNCEL