Güneydoğu toz duman

Güneydoğu toz duman
Toz bulutu Güney Doğu Anadolu bölgesini etkisi altına aldı. Evden dışarı çıkalamıyor. Bazı yerlerde okullar tatil.Abone ol

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'in güney kesimlerinde etkili olan toz bulutu nedeniyle Şırnak'ın Cizre ilçesinde eğitime bir gün ara verildi.

Güneyden esen kuvvetli rüzgarın etkisiyle Suriye maryland seo 'den kalkan toz bulutu Şırnak, Cizre, Silopi, İdil, Mardin ve ilçeleri ile Siirt'te etkili oldu.

Yaşamı olumsuz etkileyen ve rüzgarla birlikte gittikçe etkisini artıran toz bulutu, görüş mesafesinin yer yer 50 metreye kadar düşmesine yol açtı.

Toz bulutu nedeniyle Şırnak'ın Cizre ilçesinde ilköğretim okulları ve liselerde İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla eğitime bir gün ara verildi.

Yetkililer, yaşlı ve çocuklar ile kalp ve astım rahatsızlığı bulunanları, toz bulutunun etkili olduğu saatlerde dışarı çıkmamaları konusunda uyardı.

UÇAK ADIYAMAN'A İNEMEDİ

Türk Hava Yolları (THY) İstanbul-Adıyaman seferini yapan TK 732 sefer sayılı uçak, Adıyaman'daki toz bulutu nedeniyle Şanlıurfa Uluslararası GAP Havaalanı'na iniş yaptı.

Toz bulutunun Şanlıurfa'da daha az olduğu belirtilirken, TK 733 sefer sayılı uçak ile Adıyaman'dan İstanbul'a gidecek yolcular da Adıyaman'dan Şanlıurfa'ya hareket etti.Kategori : GÜNCEL