İşte Baykalın yiyeceği şey!

İşte Baykalın yiyeceği şey!
Başbakan Erdoğan "ben valimi yedirmem" dedi. Baykal'dan cevap gecikmedi. CHP liderinin cevabında hoşmerim vardı. Abone ol

Başbakan Erdoğan'ın dün Adana'da beyaz eşya dağıtımıyla ilgili ''Ben Valimi yedirmem'' dedi.  Baykal'dan cevap gecikmedi.  "Benim Vali yemek gibi bir alışkanlığım yok. Eğer yiyeceksem, Kırşehir'in 'hoşmerim'ini (tatlı çeşidi) yerim" dedi.

Baykal, partisince Kırşehir'de düzenlenen mitingdeki konuşmasında şunları söyledi:

ersağ üye ol SADECE İKİMİZİN DOKUNULMAZLIKLARI KALDIRILSIN

''Almanya'dan dosya bekliyorlarmış. Peki dosya gelmezse, Türkiye'nin kendi davası olan bu konuda ne yapacaksın? Göz mü yumacaksın? Dosyayı bekleyen Başbakana bizim arkadaşımız dosyayı getirdi ve ben de meydanlardan, kürsüden Başbakana o dosyayı verdim. Başbakan şimdi de 'kırtasiyede çok dosya var' diyor. Evet, kırtasiyede ve dünyanın her yerinde pek çok dosya var. Ama dünyanın hiçbir yerindeki dosyada, Başbakan hakkında savcılığa sunulmuş suç duyuruları yok. Sadece Türkiye'de var. Sadece ikimizin dokunulmazlığı kaldırılsın ve savcılar, ikimiz hakkındaki iddiaları araştırsın.''

Türkiye'de görülecek olan Deniz Feneri davası ile ilgili yayın yasağı getirilmesini de eleştiren Baykal, ''Hiçbir iddianame bulunmayan Ergenekon davası ile ilgili böyle bir karar alınmamışken, Deniz Feneri davası için niye böyle bir karar alındı? Sayın Başbakan davanın sonucunun kendisine geleceğini biliyor da ondan. Bu davayı basından, kamuoyundan gizlemek istiyor'' dedi.

''AKP İLE GELEN APS İLE GİDER''-

Deniz Baykal, Tunceli Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın ''Her eve beyaz eşya'' projesiyle ilgili olarak da ''Biz kamu görevlilerini ve ilgili herkesi uyardık. 'Seçim öncesinde yanlış yapmayın, kanunsuzluk yapmayın' dedik. AKP ile gelen APS ile gider'' dedi.

VALİ DEĞİL HOŞMERİM YERİMKategori : GÜNCEL