Cep telefonlarına sınırlama

Cep telefonlarına sınırlama
Kafana göre cepten konuşmak yok. Buna mesajlaşma da dahil.Abone ol

Çocukların ve gençlerin kabusu gerçek oluyor. Yakında anneler ve babalar çocuklarının cep telefonu kullanım alanını sınırlayabilecekler. Bu sınırlamalar telefon konuşmaları, SMS mesajları, zil sesleri ve downloadlar için geçerli olacak.

Amerikan AT&T şirketi, yakında cep tele istanbujl seo uzmanı fonu sınırlama servisini pazara sunuyor.

AT&T Başkan Yardımcısı Carlton Hill, “anne ve babalar, çocuklarının telefonlarını sınırsız kullanabilmelerinden şikayetçi. Anne ve babalar telefonların sadece güvenlik için kullanılmasını istiyorlar. Fakat okul zamanında gereksiz yere kullanılmasına itiraz ediyorlar. Biz de çocukların telefonlarını ellerinden alınmaması için bir yöntem üretmeye çalıştık” dedi.

Disney Telefon Şirketi 2006 yılında böyle bir sistemi pazara sunmuştu. Ayrıca Disney’in telefon sistemi, GPS aracılığıyla, anne ve babalara çocuklarının nerde bulunduklarını bile söyleyebiliyordu. Fakat bu sistem sadece Disney Telefonları için geçerliydi.

AT&T’nin yarattığı sistem, Web sitesi aracılığıyla tüm telefon konuşmalarını, SMS mesajlarını ve download’ları sınırlayabilecek. Çocuklar, sadece anne ve babalarının özel numaralarını ve acil numaraları sınırsız arayabilecekler.

Derslerde bile biribirleriyle mesajlaşan çocuklara, bu konu hakkında ne düşündekleri sorulduğunda ise pek de hoşnut olmadıkları görüldü...Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ