Beşiktaşa laf ettirmedi

Beşiktaşa laf ettirmedi
Demirören'den çarpıcı ifadeler. Merak edilen her konuya açıklık getirdi.Abone ol

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Del Bosque davası konusunda haklı olduklarını belirterek, ''Beşiktaş üzerinde oyunlar oynanıyor. Hani 31 Ağustos'ta bizi ligden düşüreceklerdi, puanımızı sileceklerdi, para alacaklardı'' dedi. Demirören, Star TV'de katıldığı programda soruları yanıtladı.

''BEŞİKTAŞ'A LAF ETTİRMEM''

Beşiktaşlı taraftarların çoğunluğunun kendisini beğendiğini savunan başkan Demirören, şu ifadeleri kullandı: ''Biz Beşiktaş'ın haklarını sonuna kadar korumak için mücadele ediyoruz. Beşiktaş bizim için kutsal. Beşiktaş'a laf ettirtmem. Kim olursa olsun. Bu babam da olsa, kim olursa olsun, ben Beşiktaş'a laf ettirmem."

''50 MİLYON DOLARI 3 YILDA ÖDEYECEĞİZ''

Yıldırım Demirören, Beşiktaş'ın bu yıl transfere harcadığı 50 milyon doların 3 yıllık süre içinde ödeneceğini, bunun da büyük bir kulüp için normal olduğunu söyledi. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın alacağı ücretin de bunun içinde olduğunu belirten Demirören, ''50 milyonu 3'e böldüğünüzde 17 milyon dolara gelir. Eğer Beşiktaş Kulübü senede 17 milyon dolar harcamıyorsa, ne Beşiktaş Kulübü olur ne de Avrupa'da veya Türkiye'de başarılar gelir'' şeklinde konuştu.

''BAŞARILARI ENGELLEMEK İSTEYENLER VAR''

Beşiktaş camiasının ve yeni teknik direktörü ile birlikte Beşiktaş takımının büyük başarılara aday olduğunu kaydeden Demirerön, ''Tabii ki bunu engellemek, bu başarıları engellemek best dental implant istanbul isteyenler var. Ama Beşiktaşlılar bunlara alet olmasın. Beşiktaş, Türkiye'nin ilk kulübü, önü açık en büyük kulübüdür'' dedi.

SEBA PROJESİ 1.5 YIL SONRA BİTECEK

Demirören, BJK Fulya Süleyman Seba Projesi'nin bir yıl sonra biteceğini açıklayarak, şöyle konuştu:

''Çok büyük bir proje. Burası her sene Beşiktaş Kulübü'ne 15 milyon dolar para getirecek. Bu başka bir kulüpte olsa her gün manşet olur. Beşiktaş'ın önünü açan bir proje olduğu için maalesef olumsuz olarak manşet oluyor. Bir genel kurul üyemiz dava açmış olabilir, saygı duyuyorum. Fakat bana gönderdiği yazıyı önce gazetelere gönderiyor. Fulya'yı reklam aracı yapmayalım. Beşiktaş kimsenin reklamını yapacağı yer değildir. Genel kurula itiraz edebilirsin, saygım var. Her genel kurul üyesi yapabilir. Böyle bir proje Avrupa'da bile yok. Ancak Beşiktaş camiasının buna sevinmesi gerekirken, biz bunu yaşayamıyoruz. İnşallah benim yönetimimde bunun açılışını da hep beraber yapacağız.''

''ERTUĞRUL SAĞLAM'IN SONUNA KADAR ARKASINDA OLMALIYIZ''

''Bu sezon Beşiktaş'ın evladı, sevgili Ertuğrul Sağlam'la yola çıktık'' diyen Yıldırım Demirören, hedeflerinin genç, dinamik, koşan ve 90 dakika mücadele eden bir Beşiktaş yaratmak olduğunu, bu Beşiktaş'ın temellerini de geçen sezon attıklarını ifade etti. Başkan Demirören, şunları söyledi: ''Ben takımımızın hem Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde hem Turkcell Süper Lig'de hem de Fortis Türkiye Kupası'nda sonuna kadar mücadele edeceğine inanıyorum.

ENGİN İLE SAĞLAM KARDEŞ

Futbol takımı genel menajeri Sinan Engin'in göreve geldiğinde, herkesin Ertuğrul Sağlam'ın kendisiyle anlaşıp anlaşamayacağını merak ettiğini dile getiren başkan Demirören, ''Gördüler ki sayın Engin ile hocamız çok iyi anlaşıyor. Kardeşten de öte oldular'' diye konuştu.

''HOCAMIZLA NOBRE'Yİ BİR ARAYA GETİRİP KONUŞTURACAĞIZ''

Yıldırım Demirören, Nobre'nin Beşiktaş'ın oyuncusu olduğunu belirtti ve kimsenin ona küsmemesini istedi. Disiplinin kendileri için vazgeçilmez ilk koşul olduğunu kaydeden Demirören, ''Kim olursa olsun, o disiplin kurallarını uygulamak zorundayız. Ama kimse Mert Nobre'ye küsmesin, Beşiktaş'ın oyuncusudur. 3 kulvardaki mücadelemizde de formasının hakkını vererek bize yardımcı olacaktır. Yanlış bir hareket yapmıştır. Biz yönetim olarak kendisini 20 bin dolarla cezalandırdık. Sayın Engin kendisiyle birkaç kez konuştu. Bu hafta içi hocamızla Nobre'yi bir araya getirip konuşturacağız. Bundan sonra takım içerisindeki uygulaması sayın Engin ile hocamıza aittir'' diye konuştu.

''BATUHAN KARADENİZ'E EV ALMADIM''

Başkan Demirören, Gaziantepspor maçında attığı golden sonra 16 yaşındaki Batuhan'a ev aldığı şeklindeki haberleri de yalanladı. Demirören, şunları söyledi: ''Batuhan 16 yaşında, daha gideceği çok yol var. Bir gol attı, Batuhan'ı bir anda öyle bir yere çıkarttık ki, yarın böyle değerli bir çocuğu hem Beşiktaş için hem Türk futbolu için kaybetmekten korkuyorum. Ben Batuhan ile telefonda böyle konuları konuşmam. Ama bu yazılıyor ve insanlar inanıyor. Bunun üzerine senaryolar kuruluyor maalesef.

Ben Batuhan'ın ev problemi ile ilgili mevzuyu sayın Yemen Ekşioğlu altyapıyla ilgilendiği için 5-6 ay evvel, ondan öğrendim. Sezon hazırlıkları başlamadan Batuhan'ın ev mevzusu gündeme geldiğinde, 'Mukavelesini uzatıyorsak biz de kulüp olarak ona para vereceğimize ev için para veririz, yardımcı oluruz' dedik. Bütün dediğimiz bu, 3 ay evvel. Ben başkan olarak 16 yaşındaki bir çocuğa ev alıyorum dersem, Batuhan'ı yarın kaybederiz.''

''BEŞİKTAŞ'A DA ARSA VERİLMELİ''

Galatasaray'a devletin arsa tahsis etmesi ve stat yapması ile ilgili bir soruyu Demirören, ''Eğer bugün çok güzide camiamıza bir stat yapılıyorsa, bir arsa verildiyse ve bunu da bir devlet kuruluşu verdiyse, Beşiktaş'a da arsa verilmeli. Haksız rekabet yok. Ben Beşiktaş olarak arsa istemiyorum. BJK İnönü Stadı'nın arkasındaki devlete ve belediyeye ait olan yer bana verilsin, benim projem de hazır'' dedi.

''İYİ Kİ SAĞLAM'I GETİRMİŞİZ''

Yıldırım Demirören, son olarak ''İyi ki yapmışım dediğiniz şey nedir'' sorusunu, ''Ertuğrul hocayı getirmişim...'', ''Geçmişe baktığınızda keşke yapmasaydım dediğiniz bir olay var mı'' sorusunu da ''Hatalarımız değil de eksiklerimiz muhakkak olmuştur. Pazarlamaya fazla ağırlık veremedik. Bu sene pazarlama olayına fazla ağırlık verdik ve geçen seneye nazaran da yüzde 35 artışımız oldu. Sayın Del Bosque'yi erken gönderdim, bana göre en büyük yanlıştı'' diye yanıtladı.Kategori : SPOR