Köşkte kayıp gazeteci paniği

Köşkte kayıp gazeteci paniği
Gül’ün ilk resmi kabülünde Köşkte kayıp gazeteci vakası yaşandı.Abone ol

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ilk resmi kabülünde Köşkte kayıp gazeteci vakası yaşandı. Gül'ün ilk resmi konuğu, TBMM Başkanı Köksal Toptan oldu. Gül ardından Yargıtay Başkanı Osman Arslan ve Muhtarlar Federasyonu yöneticilerini kabul etti.

Gül, Toptan ile yaptığı görüşmenin başlangıcına gazetecileri kabul etti. Foto mu ads negatif habirlerinin ve kameramanların görüntü almasının ardından görüşme kapalı devam etti.

Gül'ün Cumhurbaşkanlığı’na başlamasının ardından Çankaya Köşk’ündeki korumaların bir kısmı yenilendi. Köşke yeni başlayan korumalar, gazeteciler ile ilk kez burada biraraya gelip tanıştılar. Durum böyle olunca da yaşadıkları heyecanı işlerine yansıttılar.

FAZLA SAYIM HATASI

Korumalar, Cumhurbaşkanlığı dış giriş kapısından içerideki kabul odasına basın mensubunun girdiği şeklinde not aldılar. Görüşme bittiğinde, dönüşte yalnızca 51 gazeteci bulunduğunu fark eden korumalar, "İki gazeteci Köşkte kaldı ya da kayboldu. Gazeteciler eksik, bunlar kim" telaşı yaşadılar. Köşk içinde basın mensuplarını kapı ile kabul salonu arasında taşıyan otobüs, ne yapılacağına karar verilmesi için bir süre durduruldu.

KİMLİK SAYISI TUTTU

Yaklaşık 10 dakika geçtikten sonra, ‘bunların kim olduğu, kimliklerini aldıklarında kalanlardan ortaya çıkar’ düşüncesiyle, otobüsün kapıya gitmesi sağlandı. Kapıya gelindiğinde bütün basın mensupları kimliklerini alınca kimlik sayısı ile basın mensubu sayısının tuttuğu görüldü. Korumalar derin bir oh çekerken, girişte sayımın yanlış yapıldığı anlaşıldı.Kategori : POLİTİKA