PKKya karşı duvar

PKKya karşı duvar
İş makineleri kazıya başladı. Sınıra duvar inşa edilecek. Yüksekliği 5 metre..Abone olİran, terör örgütü PKK'nın bu ülkedeki kolu olan PJAK'a karşı sınır güvenliğini sağlamak amacıyla İsrail'in yaptığının benzeri bir "beton duvar" örme kararı aldı

Kuzey Iraklı Kürtler, güvenlik duvarına tepki gösterdi. İran'ın sınırı insansızlaştır best dental implant istanbul dıktan sonra tampon bölge oluşturacağı ve bu bölgeye sivillerin girmesini engellemeyi hedeflediği belirtildi.

Yüksekliği 5 metre

İran, Kuzey Irak'ın Hacıümran sınır kapısından itibaren 4 kilometre uzunluğunda, 5 metre yüksekliğinde, 2.5 metre eninde olacak beton duvarın yapımı için iş makineleriyle kazıya başladı.

Kuzey Irak'ın İran'a açılan tek kapısı olan Hacıümran bölgesinin çevresindeki tepelerde bulunan kale gibi İran karakollarında, askerler PJAK'a karşı 24 saat süreyle tetikte nöbet bekliyor. PJAK'a üye teröristlerin zaman zaman baskınlar düzenlediği İran karakollarının etrafında, sürekli yeni mevziler kazılıyor.

Güvenlik duvarının inşaatına, Kuzey Irak'ın Hacıümran sınır kapısında bulunan ve İran'a bakan Kürt bayraklı Mesud Barzani'nin büyük portresinin tam arkasındaki tepede bulunan İran karakollarının hemen altından başlanacak. İran'ın, güvenlik duvarı ile tampon bölge oluşturmak için insansızlaştırma politikasına yöneldiği ve bu nedenle köyleri bombaladığı iddia edildi.

Kategori : DÜNYA