DSPnin oyu belli oldu

DSPnin oyu belli oldu
DSP lideri Sezer, 60. Hükümetin programına verecekleri oyu açıkladıAbone ol

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, 60. Hükümetin programının, "yapılacak işlerden çok, icraatı anlatan bir metne benzediğini, geleceğe dönük hedefler koymadığını" savunarak, DSP'li milletvekillerinin ret oyu vereceğini bildirdi.

Sezer, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında istanbul seo uzmanı , 60. Hükümetin programını değerlendirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, hükümet programını okurken, "kalkış" kelimesi yerine "take-off" kelimesini kullanmasını yadırgadığını belirten Sezer, "Kelimeyi duyunca, 'uçmuş bunlar' diye düşündüm" dedi.

Erdoğan'ın, "aktif dış politikadan" söz ettiğini ifade eden Sezer, en pasif dış politikanın AK Parti hükümetleri döneminde izlendiğini ileri sürdü.

Programda, "sivil bir uzlaşma anayasası" ve "geniş toplumsal uzlaşma" gibi ifadeler kullanılarak, uzlaşıya vurgu yapıldığını belirten Sezer, "Bunu olumlu bir yaklaşım olarak görüyoruz. Ancak Sayın Başbakanın yakın bir zamana dek olduğu gibi, bundan sonraki süreçte de uzlaşı ile dayatmayı birbirine karıştırmamasını diliyoruz. Kaygılarımız var; sistemin başka bir noktaya çekilmesi gibi girişimlerde bulunmamaları konusunda uyarıyoruz" diye konuştu.

Sezer, Anayasa değişikliği çalışmalarına da değinerek, "Eğer sivil anayasa çalışmaları, Atatürk'ü Anayasadan silme girişimine dönüşürse, bunun sorumluluğunun altından kimse kalkamaz" dedi.Kategori : POLİTİKA