Ardaya en sevilen futbolcu ödülü

  • Ana Sayfa
  • Ardaya en sevilen futbolcu ödülü
Ardaya en sevilen futbolcu ödülü
Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Arda Turan, Akatlar Kültür Merkezi'nde bir televizyon kanalının düzenlediği "En Sevilen Ünlüler" anketinde "En Sevilen Futbolcu" ödülünü aldı.Abone ol

Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Arda Turan, UEFA Kupası 4. turunda karşılaşacakları Almanya'nın Hamburg takımının gücünü bildiklerini ama finale çıkmak için karşılarına çıkan bütün rakipleri yenmek zorunda olduklarını söyledi.

Akatlar Kültür Merkezi'nde bir televizyon kanalının düzenlediği "En Sevilen Ünlüler" anketinde "En Sevilen Futbolcu" ödülünü alan Arda Turan, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Her maça tek tek konsantre olduklarını belirten Arda Turan, "Umarım, bundan sonra herşey Seo Experts yolunda gider. UEFA Kupası'nda da ligde de sonuna kadar gideriz. Her maça tek tek konsantre oluyoruz ama Bursaspor maçı bizim için çok önemlidir. Bursaspor maçını kazandığımız takdirde her şeye daha rahat bakacağız. Bundan sonra bir Trabzonspor maçımız var. Hamburg'a gelince iyi bir rakip ama biz UEFA Kupası'nda final oynamak istiyoruz. Eğer, finali istiyorsanız karşınıza çıkan tüm rakipleri geçmek zorundasınız.

Geçmek için bütün gücümüzle savaşacağız. Galatasaray takımı sahaya 11 kişi çıktığı sürece bir sorun yoktur" dedi. Takımda savunmada bir sıkıntı olduğu yönündeki bir soruya ise Sarı-kırmızılı futbolcu, "Asla öyle bişey olduğunu düşünmüyorum. Bu konuda yorum yapma hakkına sahip değilim. Galatasaray bütün halinde bir takım savunması yapıyor ve bütün halinde hareket ediyor. Hata yapıyorsak hep birlikte yapıyoruz. Hata yapmıyorsak da hep birlikte kazanıyoruz" cevabını verdi. Başkan Adnan Polat'ın, altyapıdan yetişen bir futbolcuyu satabilecekleri yönündeki açıklamasının hatırlatılması üzerine ise Arda Turan, "Galatasaray Kulübü Başkanı'nın söylediği lafın üstüne bizim yorum yapmaya hakkımız yok. Başkanımız ne dediyse doğrudur. Ne karar verdiyse, biz onu yapmak zorundayız. Öyle bir şey varsa da menajerim ve kulübüm konuyu görüşür. Ben Galatasaray'ın futbolcusuyum. Benim işim Galatasaray formasını layığıyla taşımak. Ben de bunu yapmak için uğraşıyorum" ifadelerini kullandı. Bülent Korkmaz'a teknik direktörlüğün çok yakıştığını ifade eden Arda Turan, "Bülent Hoca bizimle birlikte oynadığı dönemler kaptanlığımızı yaptı sonra ağabeyliğimizi yaptı. Şimdi de hocalık inanılmaz yakışıyor ona. Her zaman iyi dileklerimle onun yanındayım. Nasıl, Alex Ferguson, Arsen Wenger Avrupada uzun yıllar görev yapmışsa Bülent Hoca da bu şekilde hizmet edecektir. İnşallah hocalığı da futbolculuğu gibi olur" diye konuştu.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in de katıldığı ödül töreninde, Arda Turan 'En Sevilen Futbolcu" ödülünü ünlü oyuncu Oktay Kaynarca'nın elinden aldı. Fatih Terim, de en sevilen dizi-film oyuncusu seçilen Oktay Kaynarca'nın ödülünü verdi.Kategori : SPOR