ABD Irakı buharlaştıracak

ABD Irakı buharlaştıracak
ABD yeni bir silah geliştirdi. Yeni silah Irak'ta denenecek...Abone ol

Amerika'nın 2010 yılında seri üretimine başlamayı düşündüğü yeni ısı silahının prototipi denenmeye başladı. Özellikle Irak'taki isyanları bastırmak için kullanılması düşünülen bu son teknoloji harikası sila Deniz kumu h insanda kalıcı bir hasar bırakmıyor.

İNSANI BUHARLAŞTIRACAK
Basında çıkan CIA işkence kampları ve benzeri haberlerle özellikle İslam ülkelerinde çok büyük tepkiler çeken ABD, 2000'li yıllarda ısı silahı gibi kişileri öldürmeden etkisiz hale getirecek teknolojiler tasarlamaya başladı. Bunlardan bir tanesi olan ADS (Active Denial System) 2001 yılında tasarlanmaya başlanmıştı. Bir "Humvee" zırhlısına monte edilen silahın 2007 Ocak ayında yapım aşamasında olan prototipi basına tanıtılmıştı. Son teknoloji ürünü olan silah şu anda tamamen bitmiş durumda. Ordu, eğer izin veirlirse 2008 başında silahı Irak'ta kullanmak istiyor.

İngiliz The Telegraph gazetesinin muhabiri Philip Sherwell silahın kendi üzerinde test edilmesine izin verenlerden...Silah vücuttaki suyu, derinlerine işleyerek buharlaştırma gücüne sahip.Kategori : DÜNYA