YETER ARTIK Zana!

YETER ARTIK Zana!
Cumartesi günü Van'ı, pazar günü Batman'ı karıştırdı. Leyla Zana, bildiğiniz gibi konuştu.Abone olDün Van'da düzenlenen DTP'nin 'yeter artık' mitinginde sonra, DTP'liler bugünde Batman'da 'barış, demokrasi ve özgürlük' mitingi düzenledi. Bugünkü mitinge, eski DEP'li Leyla Zana ve DTP'li Bengi Yıldız da katıldı.

Miting, yine çatışma, Öcalan sloganları ve pankartlara sahne oldu. Mitinginin ardından çıkan olaylarda, 25 kişi gözaltına alı zaren clinic ndı.

ZANA HÜKÜMETİ GÖREVE ÇAĞIRDI
Kültür Mahallesi'ndeki mitinge, DTP milletvekilleri Bengi Yıldız ve Ayla Akat Ata ile kapatılan DEP'in eski milletvekili Leyla Zana da katıldı.

Mitingte konuşan Leyla Zana; "uzun yıllardan bu yana İsrail ve Filistin arasında süregelen savaşın sonucu barış masası olmuştur. Ve bu barış masası TBMM çatısı olmuştur. Madem öyle neden içerdeki sorun çözülmüyor?" dedi.

Parti kapatmanın çözüm olmayacağını söyleyen Zana, "biz tanksız, topsuz bir sınırötesi istiyoruz. Barış eli istiyoruz" diyerek hükümeti göreve çağırdı.

BARIŞLA DEĞİL ÇATIŞMAYLA ALIRSINIZ
DTP'li Bengi Yıldız ''Bu dönem, yeni bir geleceği yönetmenin dönemidir. Bizim Ankara'da kalma sevdamız yoktur. Bu halk 5-6 yıl çatışmasızlık dönemini yaşadı. Türkiye'yi yönetenler 5-6 yıl içerisinde Kürt sorununu ağzına almadı, ne yazık ki silahlar konuşmaya başlayınca tekrar konuşulmaya başlandı. Bu halka 'barışla değil çatışmayla hakkınızı alırsınız' demektir.''

DTP SÖYLENEMEYENLERİ SÖYLEYEN PARTİ
Mitingde konuşan DTP Milletvekili Ata, misyonlarının farkında olduklarını
belirterek, ''DTP, söyleyemeyecekleri söyleyen tek partidir. Biz Türkiye'nin kuruluşunda vardık, demokratikleşmede de olacağız. Biz 16 yıl sonra bu emaneti aldık. Bu emaneti her zaman halkımıza teslim etmeye hazırız'' dedi.Kategori : POLİTİKA