Vekil misiniz terörist mi?

Vekil misiniz terörist mi?
DTP'li Kurtulan'ın dünkü mitingte söylediği sözlere Yazıcıoğlu'ndan sert tepki geldi...Abone ol

Eşinin dağda PKK kamplarında bulunduğu tespit edilen, DTP Van milletvekili Fatma Kurtulan’ın, Van’da ki mitingde “ Her kesin ailesi olduğu gibi, PKK’lının da bir ailesi vardır. Genel af çıkartılsın, hepsi silahı bırakıp aile stomach botox turkey prices sine dönsün’ şeklindeki sözleri ile dolaylı yoldan örgüt üyesi eski eşine af istemesine, BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’n dan sert bir cevap geldi.

Yazıcıoğlu, Kürt kökenli vatandaşlarımızı asla suçlayıp, sorgulama niyetini hiçbir zaman taşımadıklarına işaret ederek, DTP’lilere şu gönderme de bulundu.

“ Biz birisinin işlediği suçtan dolayı ne ailesini nede bir yakınını suçlamıyoruz. Ama karakol basan, askerimizi-polisimizi şehit eden dağdaki eli silahlı eşkıyalar ile onlarla aynı düşünceyi paylaşan, yardım ve yataklık yapanları suçluyoruz.

Ama sizler anayasada ki ettiğiniz yemini unutuyorsunuz. Dağda ki eşkıya aileniz de olsa irtibatınızı keseceksiniz, kesmek zorundasınız. Yoksa böyle bir irtibatı devam ettirme hakkınız yoktur. Çünkü, milletvekilisiniz.

Dolayısı ile biz; kocası dağda eşkıyalık yapan birinin milletvekilliğini sorgularız. DTP’ li ler artık milletvekili mi yoksa teröristler mi kararlarını açıkça vermelidirler."Kategori : POLİTİKA