Norveçte olmayan silah

Norveçte olmayan silah
Elimizde bir silah vardı. Norveç'te olmayan bizde olan. Onu da kullandık.Abone olİnternethaber-Oktay Sağlam

Pas yüzdesi harika. Oyun disiplini mükemmel. Oyuncular ne yaptığını biliyor. 'Acemiler mangası' yok 'uzman bir tim' vardı sahada. Yunanistan maçında üç pas yapamayanlar Oslo’da harikalar yarattı.

Fatih Terim maçtan 4 gün önce “çok form prefabrik evler dayım” diyordu. Gerçekten de öyle oldu. Hocalarından aldıkları pozitif elektrik Norveçli futbolcuları fena çarptı.

Kısa ve yerden pasların yüzdesi yüksekliği rakibin oyun kurmasını engelledi. Teknik silah üstünlüğü bizdeydi. Havadan geçilemeyeceğine göre yapılacak olan da belliydi. Yerden hızlı paslarla topu oyalamadan rakip ceza sahası önüne yığmaktı.

Nitekim plan da tuttu. Topu ayağında tutarak oyunu rakibe kontrol şansı tanımadı.. Teknik oyuncuların gününde olması Norveç’in fiziğe dayalı kadrosunu bozdu.

Maçı alan da orta saha oyuncuları oldu. Baskıyı yedikleri anda paniğe kapılmadılar, En yakınındaki arkadaşına topu aktarmayı bildiler. Tempoyu yükselten de düşüren de bizdik.

Onların tek üstünlüğü kenara atılan yan toplar ve hava üstünlüğüydü. Onu da bertaraf edince skor ortaya çıkıverdi. Norveç seyircisi onları değil bizi izledi..

Daha bir doksan dakika var. Bu maçı geride kaldı.. Aynı azim ve düşünce ile sahaya çıkarsak Bosna Hersek’i de yeneriz.. Yeter ki ne yapmak istediğimizi, yeteneklerimizi kullanmasını bilelim.

Kategori : SPOR