Kılıçdaroğlundan bölünmeyelim çağrısı

  • Ana Sayfa
  • Kılıçdaroğlundan bölünmeyelim çağrısı
Kılıçdaroğlundan bölünmeyelim çağrısı
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Abone ol

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Bizi bölüyorlar, asla bölünmeyelim. Herkesin inancına, kılık ve kıyafetine saygılıyız'' dedi.

CHP'li Gürsel Tekin ve CHP Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Nurettin Şen ile seçim otobüsüne binen Kılıçdaroğlu, mahal ersağ üye ol leleri gezerek vatandaşları selamladı.

Sefaköy Meydanı'nda toplanan partililere seslenen Kılıçdaroğlu, 29 Martta ''Süleyman'ın mührü''nün seçmenlerde olacağını, ''bu mührün ya dürüstlükten ya da yolsuzluktan yana kullanılacağını'' ifade etti.

''Bizi bölüyorlar, asla bölünmeyelim. Herkesin inancına, kılık ve kıyafetine saygılıyız'' diyen Kılıçdaroğlu, en değerli varlık olan insana her zaman saygı gösterdiklerini kaydetti.

12.5 milyon nüfuslu İstanbul'da yatağa aç girenler olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, seçildikleri takdirde yoksulların banka hesaplarına 600'er TL yatıracaklarını, bunu Ankara'dan hiçbir destek almadan yapacaklarını kaydetti.

Her evde bir sigortalı çalışan olması gerektiğini de ifade eden Kılıçdaroğlu, personel alımlarında ailesinde sigortalı çalışan olmayanlara öncelik vereceklerini aktardı.

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in, ''Biz para vermezsek orada hizmet üretemezler'' şeklinde ifadesi bulunduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, ''Bunu söyleyen Adalet Bakanı. Böyle bir bakan olabilir mi?'' dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından Sefaköy merkez ile İnönü, Mehmet Akif ve İstasyon mahallelerini seçim otobüsüyle gezdi.Kategori : GÜNCEL