MHP horoz dövüşünü bitirdi

MHP horoz dövüşünü bitirdi
Şandır, AK Parti ve CHP'nin arasındaki horoz dövüşünün bittiğini söyledi ve;Abone ol

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, ''30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Günü'' nedeniyle Mersin Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenin ardından, yaptığı açıklamada, TBMM'nin 11'inci Cumhurbaşkanını seçtiğini, bu C Çiçek umhurbaşkanının bu milletin Cumhurbaşkanı olduğunu ifade etti.

Şandır, ''Sayın Abdullah Gül, TBMM tarafından seçilmiştir, buna özel bir anlam yüklemenin, bunu bir siyasi partinin adayı kabul etmenin hiç kimseye faydası yok. MHP olarak biz, 'önce ülkem' diyen bir siyasetin takipçileriyiz. Milletimizin iradesine saygı gösteriyoruz ve onun bize yüklediği görevin gereğini yerine getiriyoruz'' diye konuştu.

''MHP milletin kendisine yüklediği görevi yerine getirip, demokrasinin önünü açmış, AK Parti ve CHP'nin horoz dövüşünü bitirmiştir'' diyen Şandır, şunları kaydetti:

''Türk milleti nasıl 30 Ağustoslarda bu topraklarda çok büyük bir millet olduğunu ispat etmişse, 22 Temmuz 2007 tarihinde de olgun bir davranışla milli iradesini ortaya koymuş ve demokrasi içerisinde ülkeye çözüm üretmiştir. Bu çözümü görmeyip kendi şahsi inat ve ihtirasları uğruna demokrasiyi tıkamaya hiç kimsenin hakkı yoktur. TBMM'de artık MHP var ve hiçbir şey dünkü gibi olmayacak.''Kategori : POLİTİKA