İşte Gülün ilk ataması

İşte Gülün ilk ataması
11. Cumhurbaşkanı Gül, ilk atamasını yaptı. İşte Başmüşavirliğe getirilen isim...Abone ol

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Çankaya Köşkü'nde şimdiye kadar birlikte götürülen Özel Kalem Müdürlüğü ve Dışişleri Başdanışmanlığı görevini birbirinden ayırması bekleniyor.

Gül, Çankaya Köşkü'nü özellikle dış politikada yeniden et mini gastrik bypass ameliyatı kili hale getirmeyi, bu kapsamda da Dışişleri Başdanışmanını daha serbest çalışır hale getirmeyi planlıyor.

SEVER BAŞMÜŞAVİR OLDU
Cumhurbaşkanı Gül, 22 Temmuz seçimleri öncesi ve sonrası kendisiyle yakın çalışma içinde bulunan AB İletişim Grubu Başkanı Ahmet Sever'i İletişim, Halkla İlişkiler ve AB konularında Başmüşavirliğe getirdiği öğrenildi.

Gül, Çankaya Köşkü'nde göreve başlayacağını dün Sever'e sözlü olarak iletti.

BAKANLIĞI RAHATLATACAK
Gül'ün, 4.5 yıl başında olduğu Dışişleri Bakanlığı'nın beklediği atamaları da kısa süre içinde yaparak, bakanlığı rahatlatması bekleniyor. Gül'ün, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in müsteşar yardımcılığına atanma kararnamelerini geri çevirdiği büyütkelçiler Feridun Sinirlioğlu, Uğur Doğan, Haydar Berk, Ünal Çeviköz ve Selim Kuneralp'in kararnamelerini imzalamasına kesin gözle bakılıyor.

Gül, yapacağı bir diğer önemli atamayla da Milli Güvenlik Kurulu'nun yeni sivil genel sekreterini belirleyecek.Kategori : POLİTİKA