Doktorundan Chaveze ilginç yasak

  • Ana Sayfa
  • Doktorundan Chaveze ilginç yasak
Doktorundan Chaveze ilginç yasak
Venezuela Devlet Başkanı'na doktorundan uyarı geldi. Ancak Chavez'in doktorunu dinlemeyeceğine kesin gözle bakılıyor... Abone ol

Chavez konuşmalarını uzun tutan liderlerden... İşte bu yüzden Venezuela Devlet Başkanı'na doktorundan "fazla konuşma" uyarısı geldi.

Haftalık televizyon programında genelde 5 saat ya da daha fazla konuşan Venezuela Devlet Başka california seo agency nı, Ocak ayında da yerel seçimler öncesi mitinglere katılmış.

Ardından devlet başkanı seçilme sürelerini kısıtlayan yasanın kaldırılmasının oylandığı referandum için kampanya yürütmüştü.

Bu yoğun temponun boğazına zarar verdiği anlaşılan Chavez'ê doktorundan fazla konuşmaması yönünde uyarı geldi.

"BİR GÜN BİLE KONUŞMADAN YAPAMAM"

Ancak Chavez bu uyarıyı ciddiye alacakmış gibi görünmüyor:

"Doktor bana konuşmamamı söyledi, ben de dinle arkadaş 'ne istiyorsan yapabilirsin fakat bu tedavi şeklini nasıl takip edebilirim' dedim. 3 gün boyunca konuşmadan durmak. Bir gün bile geçiremem."

Chavez'in Ocak ayında kongrede yaptığı bir konuşma da durmaksızın yaklaşık 7 saat sürmüştü.

2007'de İspanya Kralı Juan Carlos bir zirve sırasında Chavez'i susturmaya çalışmış ve kapa çeneni demişti. Carlos'un bu çıkışının ardından iki ülke ilişkileri bir süreliğine gerilmiş, Venezuela Devlet Başkanının geçen yılki İspanya ziyaretiyle buzlar erimişti.

Chavez'in Ocak ayında kongrede yaptığı bir konuşma da durmaksızın yaklaşık 7 saat sürmüştü.Kategori : DÜNYA