Bayan Gülün ilk görüntüsü

Bayan Gülün ilk görüntüsü
Hayrünnisa Hanım eşi Cumhurbaşkanı olduktan 24 saat sonra Köşk’e adım attı.Abone ol

Onuncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in Çankaya Köşkü’nde uyguladığı türban yasağı, 11 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün resmen göreve başlamasından 24 saat sonra resmen delindi. Gül’ün eşi Hayrünnisa Hanım, beraberinde yardımcılarıyla birlikte, dün akşam saatlerinde Çankaya Köşkü’ne git türkiye'de saç ekimi ti. Eşi ve çocuklarıyla birlikte yaşayacakları bölümü gezerek, yetkililerden bilgi aldı. Köşk’te yaklaşık bir saat kaldıktan sonra, yine sessiz sedasız, Dışişleri Bakanlığı Konutu’na döndü.

Dolaşırken sık sık not aldı

Hayrünnisa Hanım’ın, Abdullah Gül ve küçük oğulları Mehmet Emre ile birlikte yaşayacakları Çankaya Köşkü’nde yapabileceği tadilatları belirlemek üzere Köşk’ü gezdiği öğrenildi. Odaları, mutfağı, banyoları tek tek gezen Hayrünisa Hanım’a gezisi sırasında özellikle mutfağın işleyişi, servis sistemi, temizlik görevlilerinin çalışma düzeni hakkında bilgi verildi. First lady de bol bol not aldı.

Aşçılar ne sevdiğini sordu

Bu ziyaretinde, Köşk’te yemek yemeyen Hayrünnisa Hanım’a Köşk aşçılarının da ailenin özellikle tercih ettiği yemek çeşitlerini sordukları öğrenildi. Hayrünnisa Hanım’ın gezisinin, Köşk’e getirecekleri kişisel eşyalarını nasıl yerleştireceklerine ilişkin fikir sahibi olmayı amaçladığı da öğrenildi. Köşk güvenlik personeli de, Hayrünnisa Hanım’ı bundan sonra kendisinin, çocuklarının ve Köşk’ün nasıl korunacakları hakkında bilgi verdi.

(Vatan)Kategori : POLİTİKA