Senatör eşcinsel çıktı

Senatör eşcinsel çıktı
Amerikan senatosunun saygın isimlerinden Larry Craig, herkesi şok etti.Abone ol

Amerikan senatosunun saygın isimlerinden Larry Craig, tuvalette bir hemcinsine kabin altından kur yapmaya kalktı

ABD’DE eşcinsel evliliklere itiraz eden 3 çocuk babası bir senatör, umumi tuvalette bir erkek sivil polisi tahrik etmeye çalışırken yakalandı.

Cumhuriyetçi senatör Larry Craig, olayın ardından “toplum ahlakına aykırı hareket e google adwords tmekten” tutuklandı. 62 yaşındaki Craig, Minneapolis Havalimanı’ndaki tuvalette sivil kıyafetli polis memuru Dave Karsnia’yı beğenince harekete geçti.

Senatör önce polisi girdiği kabinin yanındaki delikten gözetledi. Sonra yanındaki kabine girip ayağını diğer bölüme uzatarak polise dokunmaya çalıştı.

Sonunda eğilerek elini polisin bacaklarına değdirdiği anda Karsnia, kimliğini çıkararak tuvaletin altından senatörün bulunduğu kabine doğru uzattı. Şoke olan Senatör hemen gözaltına alındı.

Olayı basına duyurmamak için avukat bile çağırmadan suçunu kabul eden Craig, 1000 dolar para cezasına çarptırıldı. Bir yıl içinde benzer bir suç işlemesi halinde 10 gün hapis yatacağı açıklandı. Ancak dün olay açığa çıkınca sözcüsü aracılığıyla “Cebimdeki kağıt diğer kabine doğru düştü, onu almaya çalışıyordum” dedi.

Polis raporunda ise ortada kağıt olmadığı, Craig’in de yerden kağıt almadığı açıkça belirtiliyor. 2008 başkanlık seçimlerine aday olan Cumhuriyetçi Mitt Romney’nin en büyük destekçisi olan Craig, skandalın ardından kampanyadaki görevinden istifa etti.

Muhafazakar görüşleriyle tanınan Cumhuriyetçilerin Craig’i partiden atmasına kesin gözüyle bakılıyor. Craig’in partide kalması halinde 2008 senato seçimlerini kazanmasının ise imkansız olduğu belirtiliyor.Kategori : DÜNYA