Sadrdan sükunet çağrısı

Sadrdan sükunet çağrısı
Irak'ta, radikal Şii lider Mukteda Sadr, Kerbela için sükunet çağrısında bulunduAbone ol

Irak'ta, radikal Şii lider Mukteda Sadr, onlarca kişinin yaşamına mal olan çatışmaların meydana geldiği Kerbela için sükunet çağrısında bulundu.
Mehdi Ordusu'nun lideri Sadr'ın türkiye'de diş implantları yardımcısı Hazım El Araci, Mukteda Sadr'ın, sükunet çağrısında bulunduğunu ve yandaşlarından bu kargaşada yer almamalarını istediğini söyledi.

Güvenlik güçleriyle silahlı kişiler arasında çıkan ve 52 kişinin yaşamına mal olduğu belrtilen çatışmalar nedeniyle polis, kentte sokağa çıkma yasağı ilan etmiş ve yüzbinlerce hacıdan Kerbela'dan ayrılmalarını istemişti.

Irak İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Tümgeneral Abdülkerim Halef de, Bağdat ve diğer vilayetlerden kente askeri takviye yapıldığını kaydetmişti. Kerbela'da, akşam saatlerinde de İmam Hüseyin ve İmam Abbas türbeleri ateş altında kalmıştı.

Kerbela'daki çatışmaların, Mehdi Ordusu milisleri olduğu öne sürülen silahlı kişilerle, Şii kökenli Irak Yüksek İslam Konseyi ve Bedir Tugayları'na bağlı polis arasında olduğu belirtiliyor.Kategori : DÜNYA