Türkiyenin sınırları değişsin

  • Ana Sayfa
  • Türkiyenin sınırları değişsin
Türkiyenin sınırları değişsin
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Türkiye'nin sınırlarının değişmesini istediAbone ol

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ''PKK'nın son yaptığı operasyonlar, kesin olarak bir dış destek aldığını ortaya koyuyor. Türkiye'nin sırtını Gabar'a dayayacak şekilde sınırları yeniden belirlenmeli'' dedi.

Muhsin Yazıcıoğlu, partisinin Kocaeli il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin gündeminin ter aldatmak öre odaklandığını, ülkenin can yakıcı bir terörle karşı karşıya olduğunu belirten Yazıcıoğlu, terörün dış kaynaklı, bölgesel değişimleri oluşturabilmek ve yeni haritalar çıkartmak için organize edilmiş bir örgütün faaliyetlerinden kaynaklandığını bildirdi.

Anti terör timleri kurulmalı

Terörle mücadelenin özel birliklerce yürütülmesi gerektiğini belirten Yazıcıoğlu, ''Karşısında kararlı bir siyasi irade ve bu iradenin gösterdiği hedefleri vuracak, sonuç alma ve tam isabet kaydedecek, yetişmiş, özel birlikler bu mücadeleyi yapmalıdır. Mobil özel timler kurulsun, mevcut terörle mücadele konsepti değiştirilsin, Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Irak arasındaki sınır yeniden belirlensin'' dedi.

Sınırlarımız güneye kaydırılmalı

Mevsim koşulları ağırlaşmadan sınır ötesi operasyon yapılması gerektiğini ileri süren Yazıcıoğlu, şöyle devam etti:

''İktidar, aldığı tezkere yetkisini bir an önce kullanarak Türkiye'ye kafa tutan, Türkiye'ye karşı pervasızlık yapan Barzani'yi ve bölgedeki diğer olumsuz güçleri etkisiz hale getirecek şekilde bir operasyon yapmalıdır. Sınır düzenlemesi derken, orada yeni devletçikler kurulsun demiyorum. Tamamen Irak ve Türkiye arasındaki sınırı kastediyorum. Gabar'a sırtımızı dayayarak ülkeyi koruyabiliriz. Gabar'ın güneyine inerek, sırtımızı Gabar'a dayayarak ülkemizi koruyacak yeni bir sınıra ihtiyaç vardır.''Kategori : POLİTİKA