Sezer: DTPnin tavrını yadırgadım

  • Ana Sayfa
  • Sezer: DTPnin tavrını yadırgadım
Sezer: DTPnin tavrını yadırgadım
Dsp genel başkanı Zeki Sezer Dtp'nin 'biz aracı olabiliriz' tavrını yadırgadı.Abone ol

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Ağrı’da yaptığı açıklamada, “Türkiye terörist örgüte, teröre diz çökecek değil. DTP’nin ‘biz aracı olabiliriz’ tarzını yadırgadım'' dedi.

Nevzat Güngör Caddesi üzerindeki Demokratik Sol Parti Ağrı İl Başkanlığı’nı hizmete açan Zeki Sezer, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Zeki S Нож ezer, “Kaçırılan rehin askerlerle ilgili PKK’nın kimseyi muhatap almama tavrı ilginç ama, biz de PKK’yı muhatap olarak almayı istemeyiz. O nedenle güçlü Türkiye herhalde bir terörist örgüte, teröre diz çökecek değil, gereğini yapacaktır. DTP’nin işte ‘biz aracı olabiliriz’ tarzını da açıkçası yadırgadığımı söylemeliyim. Çünkü bir tarafta terörist örgüt var bir tarafta bir devlet var. ‘Sen kimle kim arasında arabuluculuk yapıyorsun’ derler adama. Yani aslında değerlendirmeye bile değer görmüyorum. Sanırım PKK büyük sıkışmışlıkla batıdan alabildiği büyük desteklere de güvenerek kendini yeniden gösterme çabası içinde. Ama bunlar prim verilecek sözler değil'' diye konuştu.

Sezer, daha sonra İl binasının balkonundan partililere seslendi. Öğle saatlerinde parti binasından ayrılıp caddede vatandaşlarla selamlaşarak grev yapan Türk Telekom çalışanlarının yanına giden Sezer “Türk Telekomun özelleştirilmesi de çok sancılı geçmişti. Biz o konuda Türkiye’yi adım adım dolaşarak yapılan yanlışı anlatmaya çalıştık. Türk Telekom Türkiye’nin altın yumurtlayan tavuğuydu. Stratejik, tekel niteliğinde bir kuruluştu. 2.5 yıllık karı bedeline 10 yıl vadeli olarak özelleştirildi. Bu haklı grevinizde sizlerin yanında olduğumu bilmenizi isterim'' dedi.Kategori : GÜNCEL