Başkanlık için kura çekilecek!

  • Ana Sayfa
  • Başkanlık için kura çekilecek!
Başkanlık için kura çekilecek!
Adıyaman'da iki başkanın kaderi, kendi şanslarına bağlı. Bir diğer ifadeyle başkanlık çekilecek kuraya kaldı.Abone ol

Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Köseceli belde belediyesinin CHP ve AK Parti'li başkan adaylarının eşit oy alması nedeniyle, seçim sonucu belirlenemedi.

Edinilen bilgiye göre, Köseceli Belediye Başkanı ve CHP adayı Aydın Ünal ile AK Parti adayı Ömer full gastric bypass turkey Orhan, yapılan sayım sonucunda 375'er oy aldı.

Diğer adayın 292 oyla tamamladığı seçimde sonucun belirlenememesi, belde sakinlerinin de heyecanlanmasına neden oldu.

Çekişmeli geçen seçim sonrasındaki sayımda, her iki aday ve beraberindekiler heyecanlı dakikalar yaşadı.

Aydın Ünal, sayım sonrasında AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 yıldır başkanlık görevini sürdürdüğünü belirterek, ''Göreve yeniden talip oldum ve seçime gittik. Bu seçimde işimin kolay olmadığını biliyordum'' dedi.

Yapılan sayım sonrasında kendisinin ve rakibinin eşit oy aldığını ifade eden Ünal, ''Özellikle son sandığın sayımında, arkada olmama karşın arayı kapattım ve sonuç eşit çıktı. Eşit oy almamız üzerine rakibim Ömer Orhan sonuca itiraz etti, ama bu itiraz İlçe Seçim Kurulu tarafından reddedildi'' diye konuştu.

Sonuca 3 gün içinde yeniden itiraz olmazsa 1 Nisan 2009'da seçim hakimi ve seçim kurulunun huzurunda kura çekimi yapılacağını bildiren Ünal, ''Umarım kurada ben şanslı olurum ve görevime devam ederim. Seçim yapılıp bitti, ama halen heyecan devam ediyor. Bu arada, rakibime de bol şans diliyorum'' dedi.Kategori : GÜNCEL