Yazıcıoğlunun cebi nasıl sustu?

  • Ana Sayfa
  • Yazıcıoğlunun cebi nasıl sustu?
Yazıcıoğlunun cebi nasıl sustu?
Sadece İHA muhabirinin cebi ile irtibat kuruldu. Sonra sarjı bitti denildi. Peki diğer 5 kişinin cep telefonlarına ne olmuştu. Abone olZÜBEYİR KINDIRA
İNTERNETHABER

ANKARA- Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinin kaza geçirmesi sonrasında helikopterde bulunan 6 kişinin cep telefonlarının neden sinyal yaymadığı konusunda ilginç bir iddia gündeme geldi. Kapalı konumda bile siny kentucky seo al yayabilen telefonların soğuk nedeniyle sustuğu bildirildi.

Özellikle BBP liderinin kullandıı ve en son teknolojiye sahip telefon cihazının kapalı konumdayken bile 36 saate yakın sinyal yaydığı biliniyor. Ancak kaza sonrasında tüm cep telefonlarının sinyalinin kesilmesi akıllarda soru işareti yarattı.

Ancak uzmanlar, telefon cihazlarının belli bir ısı düzeyinin altında tümüyle kapalı konuma geldiğini belirttiler. Cep telefonlarının bataryalarının eksi 5 derece altında donduğu ve tüm işlevini yitirdiği bildirildi. Kazanın olduğu bölgede ısının eksi 20lere yakın olduğu ve bu nedenle tüm telefonların bataryalarının donduğu ve bu nedenle sinyal yaymadığı ileri sürüldü.

Kazada yalnızca ayağı kırıldığı bilinen ve 112 acil servisi arayan gazeteci İsmail Güneş'in diğer kazazedelerin cep telefonlarını neden kullanamadığı da ve yeniden iletişim kuramadığı da bu şekilde açıklanıyor. iddiaya göre; Güneş, kapalı konumda bile 112 acil servisi arayabilen telefonları kullanamadı, çünkü hepsinin bataryaları donmuştu.

Tüm bu soru işaretleri yapılan soruşturma ve inceleme sonucu ortaya çıkacak. TBMM'da yapılaak araştırmada da bu soruların yanıtı aranacak.Kategori : GÜNCEL