Kırşehirde seçim gerginliği

Kırşehirde seçim gerginliği
Mucur'da yapılan itiraz üzerine oyların yeniden sayılması nedeniyle bir grup kaymakamlık binasına saldırı düzenledi. Hükümet konağının camları kırıldı, polis teyakkuza geçti. Abone ol

Kırşehir'in Mucur ilçesinde yapılan itiraz üzerine oyların yeniden sayılması nedeniyle bir grup kaymakamlık binasına saldırı düzenledi. Hükümet konağının camları kırıldı, polis teyakkuza geçti.

Pazar günü yapılan ma rhode island seo halli seçimler sonrasında Mucur'da AK Parti ve MHP taraftarları birbirine girdi. Seçim sonuçlarının açıklanması ile birlikte oy pusulalarının eksik ya da gereksiz iptalinin olduğunu ileri süren karşıt gruplar, Mucur Hükümet Konağı'nı bastı.

Hükümet konağında bulunan seçim kurulunda oy sayım işlemlerinde iptal edilen oy sayısının fazla olması AK Partili ve MHP'li taraftarları çileden çıkarttı. İlk oy sayımında 1 oyla seçimi kaybettiği ileri sürülen MHP'li Ali Şahin, seçim kuruluna itiraz etti. İtirazın ardından oyların tekrar sayılması ile bu kez MHP'li Ali Şahin 3 oyla seçimi kazanan taraf oldu. Bu kez itirazın adresi değişti ve AK Partili Atılgan Yılmaz seçim kuruluna itiraz etti.

Mucur İlçe Seçim Kurulu'nda oy pusulalarında iptallerin fazla olduğunu ileri süren bir grup, Mucur Hükümet Konağı'nın camlarını kırarken, akşam saatlerinde de bazı partililerin araçlarına zarar verildiği öğrenildi.

Mucur'a Kırşehir, Konya, Aksaray, Kırıkkale ve Kayseri'den yaklaşık 300 kişilik çevik kuvvet timi takviye edildi. Çevik Kuvvet ekiplerince Mucur Hükümet Konağı önünde önlem alınırken, ilçe seçim kurulunda oylar tekrar sayılıyor. Sayım işleminin yarın saat 15.00'e kadar devam edeceği bildirildi.Kategori : GÜNCEL